W dniu 15 lutego 2018r. w godz. 9.00-12.00 miał miejsce projekt DeBBata. Celem projektu było edukowanie młodzieży w zakresie umiejętności prowadzenia kulturalnej dyskusji popartej argumentami. W trakcie wydarzenia odbyły się trzy debaty oksfordzkie uczniów III LO.
Zajęcia dydaktyczne z chemii dla uczniów gimnazjów „Z chemią przez świat” rozpoczynają się już 15 lutego 2018r.! Zajęcia organizowane są przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach i finansowane przez Urząd Miejski w Suwałkach w ramach programu „Zdolny Suwalczanin”.
Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Jabłrzykowska uzyskała stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Serdecznie gratulujemy!
14 października 2017r. - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były uśmiechy, kwiaty, życzenia, wspaniałe piosenki, konkursy oraz dla wszystkich ciasto. Wszystkim Nam - uczniom, nauczycielom, pracownikom edukacji nie tylko z III LO życzymy uśmiechu i pozytywnych myśli oraz świadomości, że odkrywanie, poznawanie i rozwój są po prostu fajne!
Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Wszystkich miłośników grafiki komputerowej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "PLAMKA '18".

Wystawa prac Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej PLAMKA - lata 2002-2012

W dniu 29.06.2012r. o godz. 18.00 w C.H.R. PLAZA w Suwałkach odbył się wernisaż prac konkursu PLAMKA lata 2002-20012. Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej „PLAMKA” organizowany jest przez Szkolny Zespół Informatyków Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach od 2002 roku. Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Obejmuje swym zasięgiem powiaty: augustowski, sejneński, suwalski oraz wileński. W zmaganiach konkursowych dotychczas brali udział uczniowie ze szkół w Augustowie, Sejnach, Wilna, Filipowa, Bargłowa Kościelnego, Rutki Tartak, Puńska oraz Suwałk. Celem konkursu jest propagowanie nowoczesnych technik komputerowych w zakresie tworzenia grafiki komputerowej oraz programowania stron internetowych. Z roku na rok poziom wrażliwości artystycznej uczestników, jak również wykorzystanie komputera jako narzędzia do tworzenia grafiki komputerowej systematycznie wzrasta. Nauczyciele przygotowujący młodzież do konkursu wymieniają swoje doświadczenia w zakresie prowadzenia zajęć ujętych planem nauczania technologii informacyjnej i informatyki. Konkurs trwa od listopada do marca i składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na przesłaniu prac na zadany temat, etap drugi zaś na wykreowaniu w czasie dwóch godzin zegarowych pracy konkursowej. Jury konkursu złożone ze wszystkich nauczycieli, którzy zgłosili młodzież do konkursu ocenia prace zaraz po ich wykonaniu.
Imprezę wspomagają materialnie oraz logistycznie Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach, firmy komputerowe oraz księgarnie z Suwałk, Białegostoku i Katowic.

Głównym sponsorem konkursu w latach 2009 - 2011 był Prezydent Miasta Suwałk. Wystawa została zorganizowana we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Suwałkach.

Wystawę można oglądać w termie: 26.06.2012 r. - 31.08.2012 r. w C.H.R. PLAZA w Suwałkach.