Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach Wystawa Plamka 2002-2012
Uroczyste wręczenie świadectw dojrzałości dla abiturientów odbędzie się 3 lipca 2018 r. (wtorek) o godz. 10.00 w sali gimnastycznej szkoły. Zapraszamy!
To był bardzo pracowity, ale również bardzo udany rok... a teraz 72 dni wakacji!
Uczniowie klasy IIA ukończyli kurs Programming Essentials C++ w ramach Lokalnej Akademii CISCO i otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia.Instruktor Akademii: Joanna Domuracka. Gratulujemy!
PM Remaster- II nagroda (5 000 zł) w konkursie "Biznesówki 2018". Opiekunem młodzieży była Pani Beata Szczecina. GRATULUJEMY!!!!!!!
Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin. Aleksandra Rybacka mistrzynią Europy!!!!! Złoty medal w kumite do 55 kilogramów wywalczyła Aleksandra Rybacka, zawodniczka Suwalskiego Klub Karate Kyokushin, podczas Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin, które odbyły się we Wrocławiu. Aleksandra wygrała trzy pojedynki, pokonując po kolei Litwinkę, Bułgarkę i w finale Chorwatkę.
Festiwal Talentów Młodzieży III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego „Prezentacje 2018” odbył się już po raz dwudziesty. W tym roku utrzymany w klimacie lat dwudziestych. Talenty licealistów podziwiał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.
Edukacyjno - rekreacyjny wyjazd w Góry Stołowe ... Opiekunowie młodzieży: Katarzyna Witkowska i Jacek Kwiecień.
Serdecznie gratulujemy stypendystom Starostwa Powiatowego w Suwałkach. Aż 19 uczniów III LO zostało nagrodzonych. Jest to największa ilość utalentowanej młodzieży spośród suwalskich szkół!
Natalia Polko i Jakub Amelian zostali posłami XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo, jako jeden z najlepszych zespołów w kraju, uczestniczyli w dniach 12-13 maja w posiedzeniu Komisji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Sulejówku . Pod opieką Pana Konrada Wiśniewskiego, brali czynny udział w tworzeniu tegorocznej uchwały związanej z upowszechnianiem wiedzy o parlamentaryzmie II Rzeczypospolitej. Niezwykle cenne okazało się także szkolenie z zakresu komunikacji międzyludzkiej. Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędą się 31 maja i 1 czerwca w budynku parlamentu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wystawa prac Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej PLAMKA - lata 2002-2012

W dniu 29.06.2012r. o godz. 18.00 w C.H.R. PLAZA w Suwałkach odbył się wernisaż prac konkursu PLAMKA lata 2002-20012. Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej „PLAMKA” organizowany jest przez Szkolny Zespół Informatyków Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach od 2002 roku. Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Obejmuje swym zasięgiem powiaty: augustowski, sejneński, suwalski oraz wileński. W zmaganiach konkursowych dotychczas brali udział uczniowie ze szkół w Augustowie, Sejnach, Wilna, Filipowa, Bargłowa Kościelnego, Rutki Tartak, Puńska oraz Suwałk. Celem konkursu jest propagowanie nowoczesnych technik komputerowych w zakresie tworzenia grafiki komputerowej oraz programowania stron internetowych. Z roku na rok poziom wrażliwości artystycznej uczestników, jak również wykorzystanie komputera jako narzędzia do tworzenia grafiki komputerowej systematycznie wzrasta. Nauczyciele przygotowujący młodzież do konkursu wymieniają swoje doświadczenia w zakresie prowadzenia zajęć ujętych planem nauczania technologii informacyjnej i informatyki. Konkurs trwa od listopada do marca i składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na przesłaniu prac na zadany temat, etap drugi zaś na wykreowaniu w czasie dwóch godzin zegarowych pracy konkursowej. Jury konkursu złożone ze wszystkich nauczycieli, którzy zgłosili młodzież do konkursu ocenia prace zaraz po ich wykonaniu.
Imprezę wspomagają materialnie oraz logistycznie Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach, firmy komputerowe oraz księgarnie z Suwałk, Białegostoku i Katowic.

Głównym sponsorem konkursu w latach 2009 - 2011 był Prezydent Miasta Suwałk. Wystawa została zorganizowana we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Suwałkach.

Wystawę można oglądać w termie: 26.06.2012 r. - 31.08.2012 r. w C.H.R. PLAZA w Suwałkach.