Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
Miło jest nam poinformować, że Pani Jolanta Rogucka - nauczyciel języka rosyjskiego i angielskiego, została nominowana do nagrody NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018! Głosowanie jest już rozpoczęte. Lista kandydatów i instrukcja głosowania znajduje się na www.poranny.pl/nauczyciel.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.

Wystawa prac Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej PLAMKA - lata 2002-2012

W dniu 29.06.2012r. o godz. 18.00 w C.H.R. PLAZA w Suwałkach odbył się wernisaż prac konkursu PLAMKA lata 2002-20012. Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej „PLAMKA” organizowany jest przez Szkolny Zespół Informatyków Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach od 2002 roku. Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Obejmuje swym zasięgiem powiaty: augustowski, sejneński, suwalski oraz wileński. W zmaganiach konkursowych dotychczas brali udział uczniowie ze szkół w Augustowie, Sejnach, Wilna, Filipowa, Bargłowa Kościelnego, Rutki Tartak, Puńska oraz Suwałk. Celem konkursu jest propagowanie nowoczesnych technik komputerowych w zakresie tworzenia grafiki komputerowej oraz programowania stron internetowych. Z roku na rok poziom wrażliwości artystycznej uczestników, jak również wykorzystanie komputera jako narzędzia do tworzenia grafiki komputerowej systematycznie wzrasta. Nauczyciele przygotowujący młodzież do konkursu wymieniają swoje doświadczenia w zakresie prowadzenia zajęć ujętych planem nauczania technologii informacyjnej i informatyki. Konkurs trwa od listopada do marca i składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na przesłaniu prac na zadany temat, etap drugi zaś na wykreowaniu w czasie dwóch godzin zegarowych pracy konkursowej. Jury konkursu złożone ze wszystkich nauczycieli, którzy zgłosili młodzież do konkursu ocenia prace zaraz po ich wykonaniu.
Imprezę wspomagają materialnie oraz logistycznie Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach, firmy komputerowe oraz księgarnie z Suwałk, Białegostoku i Katowic.

Głównym sponsorem konkursu w latach 2009 - 2011 był Prezydent Miasta Suwałk. Wystawa została zorganizowana we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Suwałkach.

Wystawę można oglądać w termie: 26.06.2012 r. - 31.08.2012 r. w C.H.R. PLAZA w Suwałkach.