Wystawa Juliusza i Wojciecha Kossaków w Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Ponad 60 obrazów Juliusza i Wojciecha Kossaków mogliśmy oglądać w Muzeum Okręgowym w Suwałkach na wystawie pt. „Juliusz Kossak 1824–1899. Wojciech Kossak 1856–1942”. Z wystawą, która była prezentowana wcześniej w Rapperswil w Szwajcarii oraz w Paryżu, mogły się zapoznać wszystkie klasy pierwsze w ramach przedmiotu "Wiedza o kulturze".
W poszukiwaniu wpływów meksykańskiej malarki, Fridy Kahlo, na współczesną kulturę i sztukę, klasa IIID i IID odwiedziły wystawę w Suwalskim Ośrodku Kultury "Frida Kahlo - Przenikanie". Opiekun młodzieży: Justyna Oberman
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Pogotowie Maturalne 2019 to już siódma edycja akcji PWSZ w Suwałkach. Organizujemy kursy skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych (30 godzin z poszczególnych przedmiotów), które rozpoczynają się w drugim tygodniu ferii. W ubiegłym roku z Pogotowia Maturalnego skorzystało ok 300 uczniów.
16 października rozpoczęła się realizacja Projektu IPN "Łączka i inne miejsca poszukiwań". W projekcie biorą udział: Julia Lewoc 1e, Izabela Walicka i Natalia Romaś z 1f, Maria Mazurkiewicz 1c, Izabela Borkowska 2a, Wiktoria Wiśniewska 2e. Projekt poświęcony jest poszukiwaniom nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych. Uczestnicy poznają rolę poszczególnych dziedzin nauki (m.in. archeologia, antropologia, genetyka) w programie poszukiwań i identyfikacji, poprzez losy jednostek zdobędą wiedzę o historii najnowszej, będą się uczyć poszanowania dla życia ludzkiego oraz odpowiedzialności za swoje czyny i decyzje. Finał będzie okazją do zaprezentowania swoich refleksji w postaci krótkich etiud filmowych, których tematyka będzie nawiązywała do projektu.
Zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji Konkursu Grafiki Komputerowej "Plamka '19". ETAP PIERWSZY polega na dostarczeniu lub przesłaniu przez uczestnika do dnia 11 marca 2019 r. pracy na temat: - " Wśród gwiazd". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”

XVII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '19"

SUWAŁKI 22 marca 2019 roku (powiaty: augustowski, sejneński, suwalski.)

Organizatorzy:
- Zespół Szkół nr1 w Suwałkach,
Celem konkursu jest:
- upowszechnienie grafiki poprzez ukazanie możliwości technik komputerowych,
- doskonalenie warsztatu pracy,
- wymiana doświadczeń.
Uczestnikami konkursu może zostać młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego.
Konkurs będzie przebiegać w kategoriach:
- grafika komputerowa wykonana przy pomocy: CorelPhotoPaint, Adobe PhotoShop, GIMP,
Wymagana jest legalność posiadania w/w oprogramowania.

ETAPY KONKURSU

ETAP PIERWSZY polega na dostarczeniu lub przesłaniu przez uczestnika do dnia 11 marca 2019r. pracy na temat:
- " Wśród gwiazd",(dla kategorii grafika)

- wypełnionej przez uczestnika karty zgłoszenia.

Do drugiego etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych 16 prac.

Do dnia 15 marca 2019r. jury zakwalifikuje prace do drugiego etapu konkursu, o czym powiadomi listownie uczestników.
Nadesłana praca powinna zawierać:
- podanie narzędzia, przy pomocy którego została wykonana praca.
- podpisane CD z pracą (imię i nazwisko, nazwa szkoły oraz klasy/oddziału).
Uwaga: Uczestnik przesyła tylko jedną pracę z wybranej przez siebie kategorii.
Każdą pracę uczestnik zapisuje na oddzielnym CD.
Nie dopuszcza się do oceny prac zespołowych.

ETAP DRUGI konkursu odbędzie się w dniu 22 marca 2019r. (piątek) w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach. Warunkiem udziału w drugim etapie jest zakwalifikowanie się uczestników pierwszego etapu.

Uczestnicy będą wykonywać pracę na zadany temat.
Dopuszcza się używanie własnych bibliotek.
Nie będzie możliwe korzystanie z sieci Internet.

Ocenie pracy będą podlegać następujące elementy:
- inwencja twórcza autora pracy ( układ kompozycyjny pracy, dobór kolorów, czytelność przekazu tematu pracy ).
- stopień wykorzystania warsztatu pracy ( ukazanie możliwości programu, w którym został zrealizowany temat konkursowy - znajomość techniczna programu, rodzaj zastosowanych technik komputerowych).

Przebieg drugiego etapu konkursu:
godz. 900 - 930 - powitanie uczestników konkursu oraz ich opiekunów,
godz. 930 - 1000 - rozdział pracowni komputerowych do realizacji zadania konkursowego, podanie tematu zadania konkursowego,
godz. 1000 - 1200 - realizacja zadania konkursowego,
godz. 1200 - 1300 - czas wolny ( opiekunom uczestników konkursu zapewniony będzie pobyt na terenie szkoły ),
godz. 1300 - podsumowanie przez przewodniczącego jury przebiegu konkursu, ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród laureatom konkursu,
godz. 1330 - zakończenie konkursu.

Nagrody
Przewiduje się nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu: I, II i III miejsce. Pozostałym uczestnikom drugiego etapu konkursu zostaną wręczone dyplomy uczestnictwa w konkursie. Prace laureatów konkursu będą prezentowane na stronie internetowej Zespołu Szkół nr1 w Suwałkach (www.zs1.suwalki.edu.pl).
Zastrzega się wykorzystywanie prac z pierwszego i drugiego etapu konkursu w celach promocji organizacji konkursu.

Adres placówki szkolnej, na który należy przesłać pracę wraz z kartą zgłoszenia uczestnika:
Zespół Szkół nr1 w Suwałkach
ul. Noniewicza 83
16-400 Suwałki

Wystawa Plamka 2002-2012

Praca finałowa I miejsce Temat: "Natura jest kobietą"

Lista finalistów "PLAMKA '18"

Sponsorzy konkursu

Nagrody zasponsorowała:

• Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr1 w Suwałkach

Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie organizacyjne i materialne imprezy.