Dnia 11 października 2018 r. w naszej szkole odbędzie się „Dzień Dawcy Szpiku Kostnego”. Osoby w wieku 18-55 lat będą miały możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych szpiku. Wszystkich zainteresowanych dawstwem zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.dkms.pl/pl.
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
W dniu 5 września 2018 r. o godz. 11.00 na sali gimnastycznej szkoły klasy maturalne miały okazję uczestniczenia w spotkaniu informacyjnym z oficjalnym przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Absolwent uczelni brytyjskiej przedstawił możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów, poprzez system stypendiów i pożyczek. Strona internetowa uczelni: http://www.aber.ac.uk/en/
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.
Edukacyjno - rekreacyjny wyjazd w Góry Stołowe ... Opiekunowie młodzieży: Katarzyna Witkowska i Jacek Kwiecień.

XVI Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '18"

SUWAŁKI 16 marca 2018 roku (powiaty: augustowski, sejneński, suwalski.)

Organizatorzy:
- Zespół Szkół nr1 w Suwałkach,
Celem konkursu jest:
- upowszechnienie grafiki poprzez ukazanie możliwości technik komputerowych,
- doskonalenie warsztatu pracy,
- wymiana doświadczeń.
Uczestnikami konkursu może zostać młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego.
Konkurs będzie przebiegać w kategoriach:
- grafika komputerowa wykonana przy pomocy: CorelPhotoPaint, Adobe PhotoShop, GIMP,
Wymagana jest legalność posiadania w/w oprogramowania.

ETAPY KONKURSU

ETAP PIERWSZY polega na dostarczeniu lub przesłaniu przez uczestnika do dnia 7 marca 2018r. pracy na temat:
- " Pod skrzydłami przyrody",(dla kategorii grafika)

- wypełnionej przez uczestnika karty zgłoszenia.

Do drugiego etapu konkursu zostanie zakwalifikowanych 16 prac.

Do dnia 11 marca 2018r. jury zakwalifikuje prace do drugiego etapu konkursu, o czym powiadomi listownie uczestników.
Nadesłana praca powinna zawierać:
- podanie narzędzia, przy pomocy którego została wykonana praca.
- podpisane CD z pracą (imię i nazwisko, nazwa szkoły oraz klasy/oddziału).
Uwaga: Uczestnik przesyła tylko jedną pracę z wybranej przez siebie kategorii.
Każdą pracę uczestnik zapisuje na oddzielnym CD.
Nie dopuszcza się do oceny prac zespołowych.

ETAP DRUGI konkursu odbędzie się w dniu 16 marca 2018r. w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach. Warunkiem udziału w drugim etapie jest zakwalifikowanie się uczestników pierwszego etapu.

Uczestnicy będą wykonywać pracę na zadany temat.
Dopuszcza się używanie własnych bibliotek.
Nie będzie możliwe korzystanie z sieci Internet.

Ocenie pracy będą podlegać następujące elementy:
- inwencja twórcza autora pracy ( układ kompozycyjny pracy, dobór kolorów, czytelność przekazu tematu pracy ).
- stopień wykorzystania warsztatu pracy ( ukazanie możliwości programu, w którym został zrealizowany temat konkursowy - znajomość techniczna programu, rodzaj zastosowanych technik komputerowych).

Przebieg drugiego etapu konkursu:
godz. 900 - 930 - powitanie uczestników konkursu oraz ich opiekunów,
godz. 930 - 1000 - rozdział pracowni komputerowych do realizacji zadania konkursowego, podanie tematu zadania konkursowego,
godz. 1000 - 1200 - realizacja zadania konkursowego,
godz. 1200 - 1300 - czas wolny ( opiekunom uczestników konkursu zapewniony będzie pobyt na terenie szkoły ),
godz. 1300 - podsumowanie przez przewodniczącego jury przebiegu konkursu, ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród laureatom konkursu,
godz. 1330 - zakończenie konkursu.

Nagrody
Przewiduje się nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu: I, II i III miejsce. Pozostałym uczestnikom drugiego etapu konkursu zostaną wręczone dyplomy uczestnictwa w konkursie. Prace laureatów konkursu będą prezentowane na stronie internetowej Zespołu Szkół nr1 w Suwałkach (www.zs1.suwalki.edu.pl).
Zastrzega się wykorzystywanie prac z pierwszego i drugiego etapu konkursu w celach promocji organizacji konkursu.

Adres placówki szkolnej, na który należy przesłać pracę wraz z kartą zgłoszenia uczestnika:
Zespół Szkół nr1 w Suwałkach
ul. Noniewicza 83
16-400 Suwałki

Wystawa Plamka 2002-2012

Praca finałowa I miejsce Temat: "Natura jest kobietą"

Lista finalistów "PLAMKA '18"

Sponsorzy konkursu

Nagrody zasponsorowała:

• Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr1 w Suwałkach

Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie organizacyjne i materialne imprezy.