Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
Miło jest nam poinformować, że Pani Jolanta Rogucka - nauczyciel języka rosyjskiego i angielskiego, została nominowana do nagrody NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018! Głosowanie jest już rozpoczęte. Lista kandydatów i instrukcja głosowania znajduje się na www.poranny.pl/nauczyciel.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Strona www.suwalkinaszapasja.cba.pl została stworzona dla pasjonatów historii Suwałk. Funkcjonuje jako dodatek do strony Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach. W założeniu jest platformą dla uczniów, którzy interesują się przeszłością regionu.
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Suwalszczyzna okiem obiektywu" w kategorii krajobraz "Szlak czerwony im. Alfreda Lityńskiego w Wigierskim Parku Narodowym".
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

Rozbudzaniu zainteresowań uczniów i poszerzaniu ich wiedzy służyło organizowanie seminariów i konferencji naukowych we współpracy z placówkami pozaszkolnymi. Do tych, z którymi współpracujemy najczęściej, można zaliczyć Archiwum Państwowe w Suwałkach, Wigierski Park Narodowy czy Suwalsko-Augustowskie Towarzystwo Naukowe.

W ramach tej współpracy odbyły się w naszej szkole:
konferencja naukowaCzłowiek czy maszyna w XXI wieku?”,
(2009) seminariumWielokulturowość Suwalszczyzny – Romowie”,
(2010) „Żydzi na Suwalszczyźnie”, „Szkoci na Suwalszczyźnie”,
(2009) prelekcja i dyskusja na temat przyczyn wprowadzenia w Polsce stanu wojennego „Co zdarzyło się 28 lat temu?” – wykład pracownika IPN Marcina Zwolskiego i film o kobietach internowanych w Gołdapi, pt. „Opowieści gołdapskiego lasu” – w rocznicę stanu wojennego,
(2010) „Karol Brzostowski i Michał Ludwik Pac – rzecz o patriotyzmie w 180. rocznicę powstania listopadowego” - wykład Sławomira Filipowicza oraz dyskusja młodzieży na temat dziewiętnastowiecznego i współczesnego patriotyzmu.
Seminarium poświęcone fizyce jądrowej organizowane we współpracy z Działem Szkolenia i Doradztwa Instytutu Problemów Jądrowych im. A. Sołtana w Warszawie.

Historia szkoły

"Szkoła z klasą"

Tytuł „szkoła z klasą” szkoła otrzymała w 2004r. (certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor, pani Ewa Bogucka-Fimowicz.