Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
Miło jest nam poinformować, że Pani Jolanta Rogucka - nauczyciel języka rosyjskiego i angielskiego, została nominowana do nagrody NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018! Głosowanie jest już rozpoczęte. Lista kandydatów i instrukcja głosowania znajduje się na www.poranny.pl/nauczyciel.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

Należy też wspomnieć o akcjach charytatywnych, czyli o kształtowaniu wrażliwość młodzieży na potrzeby innego człowieka.

W 2006 r. Bożenna Winckiewicz wdrażała w szkole program „Świat na tak” w ramach klubu „8 Wspaniałych”.

Kiedy uczeń naszej szkoły, Sebastian Szyszko, zachorował na anemię, klasa 2D wraz z wychowawczynią Eweliną Domańską zorganizowała w październiku 2008 r. miejską akcję „0Rh – krew dla Sebastiana

Od kilku lat organizowany jest w szkole tzw. Słodki mecz. Biletem wstępu dla kibiców są słodycze, które przekazywane są następnie dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej w Suwałkach (op. Hanna Danielewicz).

Uczestniczymy też w akcji gromadzenia plastikowych nakrętek na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych dzieci, tę akcję również nadzoruje Hanna Danielewicz.

Prężnie działa Szkolne Koło Caritas prowadzone przez katechetów.

"Szkoła z klasą"

Tytuł „szkoła z klasą” szkoła otrzymała w 2004r. (certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor, pani Ewa Bogucka-Fimowicz.