Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
Miło jest nam poinformować, że Pani Jolanta Rogucka - nauczyciel języka rosyjskiego i angielskiego, została nominowana do nagrody NAUCZYCIEL NA MEDAL 2018! Głosowanie jest już rozpoczęte. Lista kandydatów i instrukcja głosowania znajduje się na www.poranny.pl/nauczyciel.
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

mgr Waldemar Jabłoński

01.08.1991 r. - 31.08.1994 r.

Ukończył matematykę na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku oraz Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wicedyrektorzy:
Elżbieta Łuczaj, Anna Maria Ambrosiewicz

mgr Małgorzata Falińska

p.o. Dyrektora
01.09.1994 r. – 30.11.1994 r.

Ukończyła matematykę na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wicedyrektor: Anna Maria Ambrosiewicz

mgr Ryszard Żukowski

1.12.1994 r. - 16.10.1996 r.

Ukończył matematykę na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wicedyrektorzy:
Anna Maria Ambrosiewicz,
Anna Kuryło, Dorota Anna Jabłońska

mgr Dorota Anna Jabłońska

01.11.1996 r. – 30.06.2003 r.

Ukończyła chemię na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach oraz Kurs Kwalifikacyjny przygotowujący do pracy edukatorskiej w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Wicedyrektor: Elżbieta Łuczaj

mgr Elżbieta Łuczaj

p.o. Dyrektora
01.07.2003 r. – 31.07.2003 r.

Ukończyła matematykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach

mgr Ewa Bogucka-Fimowicz

01.08.2003 r. – 18.03.2007 r.

Ukończyła nauki polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Studia Podyplomowe w zakresie Polityki Oświatowej – Organizacji i Zarządzania oraz Studia Podyplomowe w zakresie Andragogiki w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.

Wicedyrektor: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska

mgr Alicja Węsierska-Kwiecień

19.03.2007 r. – do chwili obecnej

Ukończyła geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki dla Nauczycieli na Politechnice Białostockiej, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach oraz Studia Podyplomowe w zakresie Orientacji i Poradnictwa Edukacyjno-Zawodowego w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.
Ukończyła studia podyplomowe w Collegium Civitas i uzyskała tytuł trenera coachingu .

Wicedyrektorzy: Anna Maria Ambrosiewicz

"Szkoła z klasą"

Tytuł „szkoła z klasą” szkoła otrzymała w 2004r. (certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor, pani Ewa Bogucka-Fimowicz.