Wystawa Juliusza i Wojciecha Kossaków w Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Ponad 60 obrazów Juliusza i Wojciecha Kossaków mogliśmy oglądać w Muzeum Okręgowym w Suwałkach na wystawie pt. „Juliusz Kossak 1824–1899. Wojciech Kossak 1856–1942”. Z wystawą, która była prezentowana wcześniej w Rapperswil w Szwajcarii oraz w Paryżu, mogły się zapoznać wszystkie klasy pierwsze w ramach przedmiotu "Wiedza o kulturze".
W poszukiwaniu wpływów meksykańskiej malarki, Fridy Kahlo, na współczesną kulturę i sztukę, klasa IIID i IID odwiedziły wystawę w Suwalskim Ośrodku Kultury "Frida Kahlo - Przenikanie". Opiekun młodzieży: Justyna Oberman
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Pogotowie Maturalne 2019 to już siódma edycja akcji PWSZ w Suwałkach. Organizujemy kursy skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych (30 godzin z poszczególnych przedmiotów), które rozpoczynają się w drugim tygodniu ferii. W ubiegłym roku z Pogotowia Maturalnego skorzystało ok 300 uczniów.
16 października rozpoczęła się realizacja Projektu IPN "Łączka i inne miejsca poszukiwań". W projekcie biorą udział: Julia Lewoc 1e, Izabela Walicka i Natalia Romaś z 1f, Maria Mazurkiewicz 1c, Izabela Borkowska 2a, Wiktoria Wiśniewska 2e. Projekt poświęcony jest poszukiwaniom nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych. Uczestnicy poznają rolę poszczególnych dziedzin nauki (m.in. archeologia, antropologia, genetyka) w programie poszukiwań i identyfikacji, poprzez losy jednostek zdobędą wiedzę o historii najnowszej, będą się uczyć poszanowania dla życia ludzkiego oraz odpowiedzialności za swoje czyny i decyzje. Finał będzie okazją do zaprezentowania swoich refleksji w postaci krótkich etiud filmowych, których tematyka będzie nawiązywała do projektu.
Zapraszamy do wzięcia udziału w XVII edycji Konkursu Grafiki Komputerowej "Plamka '19". ETAP PIERWSZY polega na dostarczeniu lub przesłaniu przez uczestnika do dnia 11 marca 2019 r. pracy na temat: - " Wśród gwiazd". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

mgr Waldemar Jabłoński

01.08.1991 r. - 31.08.1994 r.

Ukończył matematykę na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku oraz Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wicedyrektorzy:
Elżbieta Łuczaj, Anna Maria Ambrosiewicz

mgr Małgorzata Falińska

p.o. Dyrektora
01.09.1994 r. – 30.11.1994 r.

Ukończyła matematykę na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wicedyrektor: Anna Maria Ambrosiewicz

mgr Ryszard Żukowski

1.12.1994 r. - 16.10.1996 r.

Ukończył matematykę na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wicedyrektorzy:
Anna Maria Ambrosiewicz,
Anna Kuryło, Dorota Anna Jabłońska

mgr Dorota Anna Jabłońska

01.11.1996 r. – 30.06.2003 r.

Ukończyła chemię na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach oraz Kurs Kwalifikacyjny przygotowujący do pracy edukatorskiej w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Wicedyrektor: Elżbieta Łuczaj

mgr Elżbieta Łuczaj

p.o. Dyrektora
01.07.2003 r. – 31.07.2003 r.

Ukończyła matematykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach

mgr Ewa Bogucka-Fimowicz

01.08.2003 r. – 18.03.2007 r.

Ukończyła nauki polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Studia Podyplomowe w zakresie Polityki Oświatowej – Organizacji i Zarządzania oraz Studia Podyplomowe w zakresie Andragogiki w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.

Wicedyrektor: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska

mgr Alicja Węsierska-Kwiecień

19.03.2007 r. – do chwili obecnej

Ukończyła geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki dla Nauczycieli na Politechnice Białostockiej, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach oraz Studia Podyplomowe w zakresie Orientacji i Poradnictwa Edukacyjno-Zawodowego w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.
Ukończyła studia podyplomowe w Collegium Civitas i uzyskała tytuł trenera coachingu .

Wicedyrektorzy: Anna Maria Ambrosiewicz

"Szkoła z klasą"

Tytuł „szkoła z klasą” szkoła otrzymała w 2004r. (certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor, pani Ewa Bogucka-Fimowicz.