W dniu 5 września 2018 r. o godz. 11.00 na sali gimnastycznej szkoły klasy maturalne miały okazję uczestniczenia w spotkaniu informacyjnym z oficjalnym przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Absolwent uczelni brytyjskiej przedstawił możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów, poprzez system stypendiów i pożyczek. Strona internetowa uczelni: http://www.aber.ac.uk/en/
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
Uczniowie klasy IIA ukończyli kurs Programming Essentials C++ w ramach Lokalnej Akademii CISCO i otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia.Instruktor Akademii: Joanna Domuracka. Gratulujemy!
PM Remaster- II nagroda (5 000 zł) w konkursie "Biznesówki 2018". Opiekunem młodzieży była Pani Beata Szczecina. GRATULUJEMY!!!!!!!
Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin. Aleksandra Rybacka mistrzynią Europy!!!!! Złoty medal w kumite do 55 kilogramów wywalczyła Aleksandra Rybacka, zawodniczka Suwalskiego Klub Karate Kyokushin, podczas Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów Karate Shinkyokushin, które odbyły się we Wrocławiu. Aleksandra wygrała trzy pojedynki, pokonując po kolei Litwinkę, Bułgarkę i w finale Chorwatkę.
Festiwal Talentów Młodzieży III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego „Prezentacje 2018” odbył się już po raz dwudziesty. W tym roku utrzymany w klimacie lat dwudziestych. Talenty licealistów podziwiał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.
Edukacyjno - rekreacyjny wyjazd w Góry Stołowe ... Opiekunowie młodzieży: Katarzyna Witkowska i Jacek Kwiecień.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

mgr Waldemar Jabłoński

01.08.1991 r. - 31.08.1994 r.

Ukończył matematykę na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku oraz Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Wicedyrektorzy:
Elżbieta Łuczaj, Anna Maria Ambrosiewicz

mgr Małgorzata Falińska

p.o. Dyrektora
01.09.1994 r. – 30.11.1994 r.

Ukończyła matematykę na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie oraz Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wicedyrektor: Anna Maria Ambrosiewicz

mgr Ryszard Żukowski

1.12.1994 r. - 16.10.1996 r.

Ukończył matematykę na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wicedyrektorzy:
Anna Maria Ambrosiewicz,
Anna Kuryło, Dorota Anna Jabłońska

mgr Dorota Anna Jabłońska

01.11.1996 r. – 30.06.2003 r.

Ukończyła chemię na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach oraz Kurs Kwalifikacyjny przygotowujący do pracy edukatorskiej w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Wicedyrektor: Elżbieta Łuczaj

mgr Elżbieta Łuczaj

p.o. Dyrektora
01.07.2003 r. – 31.07.2003 r.

Ukończyła matematykę na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach

mgr Ewa Bogucka-Fimowicz

01.08.2003 r. – 18.03.2007 r.

Ukończyła nauki polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Studia Podyplomowe w zakresie Polityki Oświatowej – Organizacji i Zarządzania oraz Studia Podyplomowe w zakresie Andragogiki w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.

Wicedyrektor: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska

mgr Alicja Węsierska-Kwiecień

19.03.2007 r. – do chwili obecnej

Ukończyła geografię na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Studia Podyplomowe w zakresie Informatyki dla Nauczycieli na Politechnice Białostockiej, Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach oraz Studia Podyplomowe w zakresie Orientacji i Poradnictwa Edukacyjno-Zawodowego w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku.
Ukończyła studia podyplomowe w Collegium Civitas i uzyskała tytuł trenera coachingu .

Wicedyrektorzy: Anna Maria Ambrosiewicz

"Szkoła z klasą"

Tytuł „szkoła z klasą” szkoła otrzymała w 2004r. (certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor, pani Ewa Bogucka-Fimowicz.