W dniu 15 lutego 2018r. w godz. 9.00-12.00 miał miejsce projekt DeBBata. Celem projektu było edukowanie młodzieży w zakresie umiejętności prowadzenia kulturalnej dyskusji popartej argumentami. W trakcie wydarzenia odbyły się trzy debaty oksfordzkie uczniów III LO.
Zajęcia dydaktyczne z chemii dla uczniów gimnazjów „Z chemią przez świat” rozpoczynają się już 15 lutego 2018r.! Zajęcia organizowane są przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach i finansowane przez Urząd Miejski w Suwałkach w ramach programu „Zdolny Suwalczanin”.
Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Jabłrzykowska uzyskała stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Serdecznie gratulujemy!
14 października 2017r. - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były uśmiechy, kwiaty, życzenia, wspaniałe piosenki, konkursy oraz dla wszystkich ciasto. Wszystkim Nam - uczniom, nauczycielom, pracownikom edukacji nie tylko z III LO życzymy uśmiechu i pozytywnych myśli oraz świadomości, że odkrywanie, poznawanie i rozwój są po prostu fajne!
Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Wszystkich miłośników grafiki komputerowej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "PLAMKA '18".

Zarządzenie Nr 48 /2017

Podlaskiego Kuratora Oświaty z dnia 12 kwietnia 2017 r. w sprawie ustalenia terminów rekrutacji

do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Zarządzenie Nr 48 /2017 Podlaskiego Kuratora Oświaty.pdf
Dyrektor ZSnr1 w Suwałkach Zasady przyjmowania uczniów do klasy pierwszej w III LO w roku szk. 2017/2018 .pdf