W dniu 15 lutego 2018r. w godz. 9.00-12.00 miał miejsce projekt DeBBata. Celem projektu było edukowanie młodzieży w zakresie umiejętności prowadzenia kulturalnej dyskusji popartej argumentami. W trakcie wydarzenia odbyły się trzy debaty oksfordzkie uczniów III LO.
Zajęcia dydaktyczne z chemii dla uczniów gimnazjów „Z chemią przez świat” rozpoczynają się już 15 lutego 2018r.! Zajęcia organizowane są przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach i finansowane przez Urząd Miejski w Suwałkach w ramach programu „Zdolny Suwalczanin”.
Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Jabłrzykowska uzyskała stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Serdecznie gratulujemy!
14 października 2017r. - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były uśmiechy, kwiaty, życzenia, wspaniałe piosenki, konkursy oraz dla wszystkich ciasto. Wszystkim Nam - uczniom, nauczycielom, pracownikom edukacji nie tylko z III LO życzymy uśmiechu i pozytywnych myśli oraz świadomości, że odkrywanie, poznawanie i rozwój są po prostu fajne!
Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Wszystkich miłośników grafiki komputerowej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "PLAMKA '18".

Dnia 21 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbył się "Słodki mecz", którego głównymi organizatorkami były nauczycielki: Hanna Danielewicz i Beata Gruza oraz uczennice klasy IIC: Natalia Gałażyn i Patrycja Rółkowska.

Słodki mecz, to impreza, która na stałe wpisała się w tradycję naszej szkoły.

Od kilkunastu lat podczas meczu siatkówki zbieramy słodycze dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Suwałkach.

Mecz pomiędzy uczniami IIII i II LO uatrakcyjniły występy taneczne chłopaków z klasy IA (Michała Zawadzkiego)  i IC (Michałą Butkiewicza) oraz maraton zumby w wykonaniu dziewcząt z klasy IC (Martyny Jurczyk, Klaudii Witkowskiej, Agaty Serafin) i IB (Martyny Zawadzkiej).

Na spotkanie przybyło wielu uczniów z naszej szkoły. Dołączył do nas również klub kibica „Ultras” z II LO. Chłopcy aktywnie włączyli się w zbiórkę słodyczy, zabawę i kibicowanie.

Połączył nas wspólny cel i po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy się świetnie bawić pomagając  potrzebującym.

Do zobaczenia za rok!

Słodki mecz 2014/2015