Dnia 22 października 2018 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Dawcy Szpiku Kostnego” we współpracy z Fundacją "DKMS". Po tematycznej prelekcji, która odbyła się na 4 godzinie lekcyjnej na sali gimnastycznej, osoby w wieku 18-55 lat miały możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych szpiku.
Szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Suwałki wpisują się w projekt obchodów 100 lat Niepodległej realizowany w III LO w Suwałkach w roku szkolnym 2018/2019 i stanowią ważny element kształtowania patriotycznych postaw młodzieży. Autorka projektu: Elżbieta Zienda-Żywiczyńska
Nasza szkoła uzyskała tytuł "Szkoły Mistrzów Programowania". Konkurs PIX 2019 – Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu – jest multimedialnym konkursem realizowanym za pomocą aplikacji www.pixblocks.com. Do finału konkursu zakwalifikowali się: Julia Omilianowicz, Aleksandra Lisowska, Adrian Dębski, Szymon Śliwowski, Michał Turek, Wojciech Syper. Wszyscy uczniowie są z klasy IIA. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Nasza nowa przestrzeń do kreowania pomysłów, rozwijania zainteresowań uczniów. Opiekun pracowni: Małgorzata Tomczak
Realizujemy projekt szkolny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Miejsca pamięci o bohaterach Niepodległej w przestrzeni mojego miasta”. Uczniowie gromadzą i opracowują informacje na temat miejsc pamięci w Suwałkach, wyszczególnionych w „Kartach obiektów pamięci w Suwałkach”. Opiekun młodzieży: Katarzyna Witkowska

EN

W Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach rozpoczęła swoją działalność Lokalna Akademia Sieciowa firmy Cisco. Akademia będzie realizowała swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).

W ramach akademii uczniowie naszej szkoły będą mogli bezpłatnie przystąpić do kursu IT Essentials. Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem , które przygotowuje do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+. Certyfikaty CISCO są poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych.

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Kurs IT Essentials jest podstawowym kursem w ofercie programu Cisco Networking Academy.

Kurs obejmuje podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych. Jest wprowadzeniem do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, które zainteresowane są rozwijaniem swojej wiedzy informatycznej. Pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych, które umożliwiają zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych.

Kurs IT Essentials to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e-learning oraz symulatory.

Zapisy do lokalnej Akademii CISCO

1. Aby zapisać się na kurs należy skontaktować się z instruktorem akademii w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach.
Instruktor Akademii Cisco: Joanna Domuracka
2. Po zarejestrowaniu przez instruktora w CNA uzyskanie tymczasowego loginu i hasła
3. Zalogowanie się na stronie akademii: http://netacad.com
4. Podczas pierwszego logowania w internetowym systemie Akademii Cisco należy uzupełnić swoje dane osobowe
5. Ustalenie własnej stałej nazwy logowania i hasła

Warunki otrzymania certyfikatu Cisco IT Essentials: PC Hardware and Software

- zdanie egzaminu końcowego Final
- egzamin obejmuje materiał z rozdziałów 1-10
- wymagany próg punktowy - 80%
- obowiązkowa ankieta (Feedback) - nieoceniana

Po zaliczeniu egzaminów uczniowie uzyskują certyfikat ukończenia kursu, który pozwala zdawać egzamin CompTIA A+.

Program kursu IT Essentials: PC Hardware and Software

Warunki i procedury bezpiecznej pracy oraz wykorzystywane narzędzia
Komponenty komputera typu desktop
Konserwacja komputera