W dniu 15 lutego 2018r. w godz. 9.00-12.00 miał miejsce projekt DeBBata. Celem projektu było edukowanie młodzieży w zakresie umiejętności prowadzenia kulturalnej dyskusji popartej argumentami. W trakcie wydarzenia odbyły się trzy debaty oksfordzkie uczniów III LO.
Zajęcia dydaktyczne z chemii dla uczniów gimnazjów „Z chemią przez świat” rozpoczynają się już 15 lutego 2018r.! Zajęcia organizowane są przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach i finansowane przez Urząd Miejski w Suwałkach w ramach programu „Zdolny Suwalczanin”.
Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Jabłrzykowska uzyskała stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Serdecznie gratulujemy!
14 października 2017r. - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były uśmiechy, kwiaty, życzenia, wspaniałe piosenki, konkursy oraz dla wszystkich ciasto. Wszystkim Nam - uczniom, nauczycielom, pracownikom edukacji nie tylko z III LO życzymy uśmiechu i pozytywnych myśli oraz świadomości, że odkrywanie, poznawanie i rozwój są po prostu fajne!
Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Wszystkich miłośników grafiki komputerowej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "PLAMKA '18".

Kurs CCNA R&S jest kursem, przeznaczonym dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z sieciami komputerowymi oraz technologią Cisco. Od uczestników kursu nie wymagana jest  wiedza początkowa dotycząca sieci komputerowych, gdyż w trakcie trwania kursu wszystko omawiane jest od podstaw. Jedynym stawianym warunkiem jest podstawowa znajomość obsługi komputera. Kurs ten kładzie nacisk na teoretyczne koncepcje i praktyczne stosowanie zdobywanej wiedzy w celu osiągnięcia umiejętności i doświadczenia potrzebnego do projektowania, instalowania, korzystania i zarządzania siecią w środowiskach dostarczających usługi korporacyjne, jak i w małym i średnim przedsiębiorstwie.

Spotkania realizowane są w formie wykładów, laboratoriów, konsultacji oraz tzw. samokształcenia. Po dokonaniu zapisu kursantowi zostaje założone konto na serwerze Cisco Networking Academy, które umożliwia mu dostęp do materiałów szkoleniowych oraz zdalne zdawanie egzaminów w ramach szkolenia.

Program kursu CCNA R&S - Moduł 1 - Podstawy sieci

Życie, nauka, praca i rozrywka w sieciowym świecie
Komunikacja z sieciami danych i Internetem
Warstwa aplikacji modelu OSI