Dnia 11 października 2018 r. w naszej szkole odbędzie się „Dzień Dawcy Szpiku Kostnego”. Osoby w wieku 18-55 lat będą miały możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych szpiku. Wszystkich zainteresowanych dawstwem zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.dkms.pl/pl.
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
W dniu 5 września 2018 r. o godz. 11.00 na sali gimnastycznej szkoły klasy maturalne miały okazję uczestniczenia w spotkaniu informacyjnym z oficjalnym przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Absolwent uczelni brytyjskiej przedstawił możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów, poprzez system stypendiów i pożyczek. Strona internetowa uczelni: http://www.aber.ac.uk/en/
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.
Edukacyjno - rekreacyjny wyjazd w Góry Stołowe ... Opiekunowie młodzieży: Katarzyna Witkowska i Jacek Kwiecień.

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce 2014/2015

Siatkówka dziewcząt

Siatkówka chłopców

W niedawno zakończonych Mistrzostwach Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców nasz zespół zajął IV miejsce.

Szkołę reprezentowali:

Gałażyn Marcin - IIF
Liszewski Rafał - IA
Skłodowski Tomasz - IIC
Narewski Erwin - IIIB
Stuhldreer Kacper - IIIB
Zawadzki Maciej - IIA
Jakubanis Oskar – IID
Kotowski Hubert - IF
Olender Mariusz – IF

W dniu 08.10.2014 r. został rozegrany mecz inauguracyjny w piłce siatkowej pomiędzy drużyną II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Z. Podhorskiego, a drużyną III Liceum Ogólnokształcącego im Alfreda Lityńskiego w Suwałkach. Okazją do tego sportowego spotkania było oficjalne otwarcie boiska przy Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach. Nasze siatkarki wygrały spotkanie 3:0.

Kinga Czuper IF

Nasze siatkarki wygrały spotkanie 3:0.

Kinga Czuper IF

- See more at: http://www.zs1.suwalki.edu.pl/index.php/menu-dolne/20-menu-gora/aktualnosci/177-mecz-siatkowki#sthash.Ml6QRvkI.dpuf

Nasze siatkarki wygrały spotkanie 3:0.

Kinga Czuper IF

Zespół siatkówki chłopców (rok szkolny 2014 – 2015) w składzie:

1. Zajkowski Daniel - kl. IIIA
  2. Podziewski Dominik - kl. IIIA
  3. Podziewski Tymoteusz - kl. IIIB
  4. Majewski Bartosz - kl. III B
  5. Zachariasz Marcin - kl. IIIB
  6. Topolski Jakub - kl. III B
  7. Burzyński Dawid - kl. III C
  8. Kochański Sebastian – kl. II A
  9. Gałażyn Marcin - kl. I F
  10. Życzkowski Mateusz - kl. I B
  11. Zawadzki Piotr - kl. I A
  12. Bytowski Piotr - kl. I A
zajął w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjanych IV miejsce.

Zespół siatkówki dziewcząt (rok szkolny 2013 – 2014) w składzie:

Gliniecka Karolina - kl. IIID
Baranowska Faustyna - kl. IIA
Kaplińska Marta - kl. IIA
Kulbacka Martyna - kl. IIA
Chołodowska Monika - kl. IIB
Werner Magdalena - kl. IB
Waraksa Emilia - kl. IC
Izbicka Anna - kl. I C
Taraszewicz Patrycja - kl. IC
Turynowicz Anna - kl. IC
Brylińska Urszula - kl. ID
Szupień Joanna - kl. ID
Topolska Agata - kl. IIF
Staśkiewicz Emilia - kl. ID
w tegorocznych Mistrzostwach Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych zajął III miejsce.

Zespół siatkówki chłopców (rok szkolny 2013 – 2014) w składzie:

Bienio Maciej - kl. IIIA
Domoradzki Łukasz - kl. IIIA
Butkiewicz Filip - kl. IIIA
Pilichowski Filip - kl. III A
Dzienis Michał - kl. III D
Podziewski Dominik - kl. IIA
Podziewski Tymoteusz - kl. IIB
Majewski Bartosz - kl. II B
Zachariasz Marcin - kl. IIB
Topolski Jakub - kl. II B
Burzyński Dawid - kl. II C
Kochański Sebastian – I A
Wiszniewski Dominik - kl. I C
zajął w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjanych IV miejsce.

W dniu 18.12.2012r. reprezentacja dziewcząt III LO zagrała charytatywny mecz piłki siatkowej. Mecz odbył się w sali gimnastycznej II LO.

Naszą szkołę reprezentowały:

Martyna Gref z klasy IIIB
Urszula Drobiszewska z klasy IIIF
Monika Rejmontowicz z klasy IIIE
Ola Rękawek z klasy IIB
Katarzyna Grzanecka z klasy IIB
Karolina Gliniecka z klasy IID
Agata Topolska z klasy IF
Faustyna Baranowska z klasy IA

w dniu 14.12.2012r. młodzież z naszej szkoły, pod opieką nauczycieli: Beaty Gruzy, Marcina Hościłowicza i Hanny Danielewicz, udała się do Olsztyna na mecz PLUS LIGI mężczyzn pomiędzy AZS Indykpol Olsztyn i Skrą Bełchatów. Do Suwałk przywieźliśmy mnóstwo wrażeń ze wspaniałego widowiska sportowego.

Opiekun młodzieży: Hanna Danielewicz