Dnia 11 października 2018 r. w naszej szkole odbędzie się „Dzień Dawcy Szpiku Kostnego”. Osoby w wieku 18-55 lat będą miały możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych szpiku. Wszystkich zainteresowanych dawstwem zapraszamy do odwiedzenia strony https://www.dkms.pl/pl.
W tym roku mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji i wystawie pt. "Klasycy sztuki". Prace mistrzów mogliśmy oglądać na naszej "Marmurówce" 11 września 2018 r.
W dniu 5 września 2018 r. o godz. 11.00 na sali gimnastycznej szkoły klasy maturalne miały okazję uczestniczenia w spotkaniu informacyjnym z oficjalnym przedstawicielem walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Absolwent uczelni brytyjskiej przedstawił możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów, poprzez system stypendiów i pożyczek. Strona internetowa uczelni: http://www.aber.ac.uk/en/
Miło jest nam poinformować, że nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki został Jakub Amelian, uczeń naszej szkoły. SERDECZNIE GRATULUJEMY!
26 września 2018. Jak co roku świętujemy tolerancję wobec innych kultur, ideę różnorodności językowej i promocję uczenia się języków przez całe życie. Ten DZIEŃ ustanowiony przez Radę Europejską w 2001 roku jest esencją misji naszej szkoły: tolerancji, rozwoju świadomości wielokulturowej i uczenia się przez całe życie. W programie mnóstwo ciekawostek i zadań dla uczestników: śpiewanie, tańczenie, jedzenie, wykłady, prelekcje czyli inne formy nauczania.
W dniu 16 marca 2018r. odbył się XVI Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18". Uczestnicy tworzyli prace na temat: "Natura jest kobietą". Organizatorem konkursu jest Szkolny Zespół Informatyków.
Wycieczka do Londynu - czerwiec 2018 r. Opiekunowie młodzieży: Magdalena Zakrzewska i Marcin Hościłowicz.
Edukacyjno - rekreacyjny wyjazd w Góry Stołowe ... Opiekunowie młodzieży: Katarzyna Witkowska i Jacek Kwiecień.

Dnia 02.11.2015 i  03.11.2015 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk  Szkół  Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

• Nasze dziewczęta w składzie:
    Szymelewicz Aleksandra – klasa I B,
    Cypielewska Natalia – klasa III E,
    Rytwińska Magdalena – klasa II F,
    Nowosadko Aleksandra – klasa III E
    zajęły III miejsce na 8 (było na 7) startujących szkół.
    Chłopcy w składzie:
    Zyborowicz Bartłomiej – klasa II B,
    Liszewski Rafał – klasa I A,
    Olender Mariusz – klasa I F,
    Gałażyn Marcin – klasa II F

zajęli V miejsce na 9 startujących szkół.

Opiekunami młodzieży były: Katarzyna Bissak, Hanna Danielewicz

• W dniach 4 i 5 listopada 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt:

Tomaszewska Angelika III E

Naumowicz Agata III C

Chołodowska Monika III B

Kozłowska Ewelina III E

Tarasiewicz Joanna III E

Dziewczęta zajęły II miejsce

Reprezentacja chłopców:
Podziewski Dominik III A

Podziewski Tymoteusz III B

Zyborowicz Bartłomiej I B

Chłopcy zajęli IV miejsce

Obie drużyny awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które odbędą się w Suchowoli 20.11.2014 r.

• Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców 22 i 23.10.2013 r.

W dniach 22 i 23 października 2013 r. odbyły się Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt:
Tomaszewska Angelika IIE
Jaśkiewicz Aleksandra IIID
Kozłowska Ewelina IIE
Naumowicz Agata IIC

Dziewczęta zajęły II miejsce

Reprezentacja chłopców:
Podziewski Dominik IIA
Podziewski Tymoteusz IIB
Poświatowski Bartosz IF
Morusiewicz Paweł IC

Chłopcy zajęli III miejsce

Obie drużyny awansowały do Półfinałów Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które odbędą się w Suchowoli 21.11.2013 r.

• Finał Mistrzostw woj. podlaskiego w tenisie stołowym dziewcząt

13 grudnia 2012r. w Suchowoli odbył się Finał Mistrzostw woj. podlaskiego w tenisie stołowym dziewcząt.

Nasze dziewczęta w składzie:

Ewelina Karczewska – IIIF
Aleksandra Barszczewska – IIIC
Aleksandra Jaśkiewicz – IID
Magdalena Gałażewska – IID
Ewelina Kozłowska – IE

powtórzyły ubiegłoroczny sukces zajmując w Finale IV miejsce (na ośmiu finalistów).

• Półfinały Mistrzostw województwa podlaskiego w tenisie stołowym

29 października 2012r. odbyły się Półfinały Mistrzostw województwa podlaskiego w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt i chłopców wywalczyły awans do finału, zajmując II miejsce.

Skład drużyny dziewcząt:
1. Ewelina Karczewska 3f
2. Aleksandra Barszczewska 3c
3. Aleksandra Jaśkiewicz 2d
4. Magdalena Gałażewska 2d
5. Ewelina Kozłowska 1e

Chłopcy zajęli IV miejsce.

Skład drużyny chłopców:
1. Kondrad Tomkiewicz 3b
2. Krzysztof Gruza 3a
3. Artur Kuźmicki 3c
4. Dominik Podziewski 1a

Finał odbędzie się 13 grudnia 2012r. w Suchowoli.

• Mistrzostwa Suwałk szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym

19 października 2012r. w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Suwałk szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęły II miejsce na 6 startujących szkół.

Oto składy drużyn:
1.Ewelina Karczewska 3f