W dniu 15 lutego 2018r. w godz. 9.00-12.00 miał miejsce projekt DeBBata. Celem projektu było edukowanie młodzieży w zakresie umiejętności prowadzenia kulturalnej dyskusji popartej argumentami. W trakcie wydarzenia odbyły się trzy debaty oksfordzkie uczniów III LO.
Zajęcia dydaktyczne z chemii dla uczniów gimnazjów „Z chemią przez świat” rozpoczynają się już 15 lutego 2018r.! Zajęcia organizowane są przez III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach i finansowane przez Urząd Miejski w Suwałkach w ramach programu „Zdolny Suwalczanin”.
Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Jabłrzykowska uzyskała stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017. Serdecznie gratulujemy!
14 października 2017r. - świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były uśmiechy, kwiaty, życzenia, wspaniałe piosenki, konkursy oraz dla wszystkich ciasto. Wszystkim Nam - uczniom, nauczycielom, pracownikom edukacji nie tylko z III LO życzymy uśmiechu i pozytywnych myśli oraz świadomości, że odkrywanie, poznawanie i rozwój są po prostu fajne!
Tomasz Organek w Trzecim! Polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów jest dzisiaj naszym gościem. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Wszystkich miłośników grafiki komputerowej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "PLAMKA '18".

Konkurs fotograficzny "Suwalszczyzna okiem obiektywu"

XVI Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Plamka '18"

Galeria prac uczniów: Fotografia i grafika komputerowa

Koło fotografii i grafiki komputerowej działające w naszej szkole skupia uczniów, którzy pasjonują się fotografią oraz przetwarzaniem jej za pomocą technik komputerowych. Uczniowie zapoznają się z podstawami komputerowej obróbki obrazu oraz dostępnymi programami komputerowymi przeznaczonymi do obróbki zdjęć, które wykorzystują w praktyce. Zajmują się usuwaniem takich błędów jak: złe kadrowanie, ostrość czy zanieczyszczenie obrazu. Uczą się dostosowywać rozmiar zdjęć, poddawać je kompresji  w celu umieszczenia na stronie internetowej. Uczniowie na zajęciach zajmują się fotografią portretową i plenerową. Poznają budowę i funkcje aparatu cyfrowego oraz wpływ elementów budowy na tworzenie obrazu. Efekty pracy uczniów można  zobaczyć na wystawach szkolnych jak również w sieci Internet.

Zajęcia te wykraczają poza typowy szkolny szablon oraz rozwijają zainteresowania kulturą i pięknem własnego regionu. Uczniowie rozwijają inwencję, wyobraźnię i wrażliwość poprzez własną aktywność twórczą. Zajęcia rozwijają również pozytywny obraz samego siebie poprzez wyrażanie własnej kreatywności.

Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka