Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Regulamin Konkursu
6.09.2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole niezwykłego człowieka - pana Mariana Turskiego polskiego historyka, dziennikarza i działacza społecznego. Z uwagą wysłuchaliśmy opowieści o spełnianiu marzeń, o dźwiękach, obrazach i wartościach. I o tym, jak zachować człowieczeństwo.
Uroczysta gala, na której rozdano stypendia, nagrody i listy gratulacyjne uczniom, nauczycielom i dyrektorom odbyła się 18.09.2023 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury. Od 2016 r. funkcjonuje Program wspierania rozwoju uczniów zdolnych „Zdolny Suwalczanin”. Stypendia i nagrody przyznano 87 uczniom. Uczniowie nagrodzeni z naszej szkoły to: Szymon Cimochowski z klasy IVA za osiągnięcia w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Opiekun: Leszek Harasimowicz. Gabriela Wiszniewska z klasy 3B za osiągnięcia w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Opiekun: Barbara Okrój. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że oficjalną stronę internetową imprezy Odlotowe Suwałki Air Show 2023 - odlotowesuwalki.pl , przygotowali uczniowie klasy 3A: Oskar Żuryński, Łukasz Krajewski, Jakub Osypiuk. Serdeczne gratulacje!
W mojej małej okolicy: Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Sejnach - podczas zbiorowej wystawy suwalskich fotografików, która odbędzie się latem 2023 roku..
W dniu 14.09.2023 r. wręczono nagrody laureatom konkursu, który odbywał się na platformie Tik Tok pod tytułem #pogodnesuwałkisegreguja ! I miejsce otrzymała Agnieszka Cieślukowska z klasy 3C. Serdeczne gratulacje!
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.

Światowy dzień rzucania palenia

24.XI.2013 roku odbyła się w naszej szkole akcja profilaktyczna z okazji Światowego dnia rzucania palenia. Uczniowie z klasy I E zorganizowali wystawę plakatów . Część z nich stworzyli sami. Starali się przestrzec rówieśników przed tym zgubnym nałogiem. Podczas zebrań z rodzicami zostały przekazane ulotki : „ Jak uchronić dziecko przed paleniem?”


„Mat- wygrywa Miłość, Akceptacja, Tolerancja”

29.11.2013 roku w Białymstoku w kinie „Forum” odbył się koncert finałowy konkursu na piosenkę o tematyce HIV i AIDS zorganizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną . Z naszego liceum ogólnokształcącego w tej akcji profilaktycznej wzięła udział klasa II C pod opieką pedagoga szkolnego.
Szkołę w konkursie reprezentował zespół „ THE TAPE” w składzie Aneta Olszewska, Patryk Fendrych, Zuzanna Lotkowska, Anna Barszczewska i Paulina Modrakowska oraz solistka Agnieszka Staszkiewicz. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować własne teksty poruszające problem HIV i AIDS, mówiące o miłości, akceptacji i tolerancji, co było nie lada wyzwaniem.
Agnieszka Staszkiewicz zajęła III miejsce zdobywając atrakcyjne nagrody. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wzięcie udziału w konkursie .
Życzymy dalszych sukcesów.


MAT- przesłuchania wstępne

W dniu 5.11. 2013 roku odbyły się wstępne przesłuchania do Konkursu „ Mat- wygrywa miłość tolerancja akceptacja” na piosenkę własnego autorstwa o tematyce HIV i AID.S Z grona wielu wykonawców z woj. podlaskiego nasi uczniowie zakwalifikowali się do następnego etapu konkursu i wezmą udział w dniu 29.11.2013 roku w koncercie galowym XII konkursu MAT.
Zespół „ THE TAPE” w składzie Aneta Olszewska III F, Patryk Fendrych III E, Zuzanna Lotkowska III F, Anna Barszczewska III F i Paulina Modrakowska III E z piosenką „Portret” oraz solistka Agnieszka Staszkiewicz z piosenką „ Nadzieja”.

    Fotorelacja