We wtorek 8 kwietnia 2025 r. społeczność szkolna naszego liceum serdecznie zaprasza uczniów klas ósmych i ich rodziców do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. W godzinach od 9.00 do 15.00 będzie można porozmawiać z nauczycielami i uczniami oraz obejrzeć pomieszczenia szkolne. Dyrekcja i nauczyciele
Miło jest nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Szulc, Julia Kowalewska oraz Amelia Szymanowska z klasy 3C1 zajęła II miejsce w konkursie "BizneSÓWKI", którego organizatorem jest Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Prezydent Miasta Suwałk. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że Maciej Dyczewski zajął I miejsce, a Krzysztof Orchowski II miejsce w konkursie wiedzy o Sejmie, zorganizowanym z inicjatywy Posła na Sejm RP Pana Jacka Niedźwiedzkiego oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
W dniu 16 września 2024r. obchodzimy Dzień Patrona III LO - prof. Alfreda Lityńskiego.
Miło jest nam poinformować, że Szymon Gromczyński uczeń klasy 4A otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. We wtorek 26 listopada 2024 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2024/2025. Serdecznie gratulujemy!
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Informacja dotycząca powołanego przez Prezydenta Miasta Suwałk - Pełnomocnika ds. osób z niepełnosprawnością.
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '25". Temat konkursu: "Piękno lasu" Organizatorzy: Joanna Domuracka, Jan Czerniecki

Projekt międzynarodowy

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach - Humboldtschule Hannover

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego — organizacja promująca działalność międzynarodowego centrum spotkań i wymiany młodzieżowej oraz popularyzację dziedzictwa Kręgu z Krzyżowej. Fundacja została założona w 1990 roku z inicjatywy Niemców, Polaków, Holendrów i Amerykanów, czujących się w obowiązku zachowania pamięci o Kręgu z Krzyżowej i jego dorobku.

Fundacja jest politycznie niezależną organizacją pożytku publicznego z siedzibą w Krzyżowej koło Świdnicy na Dolnym Śląsku. Wybór Krzyżowej jako miejsca o szczególnym znaczeniu historycznym nie był przypadkowy – w czasie II wojny światowej w tej miejscowości, w majątku rodowym hrabiów von Moltke działał "Krąg z Krzyżowej" niem. "Kreisauer Kreis".

W tym miejscu 12 listopada 1989 odbyło się historyczne spotkanie premiera Tadeusza Mazowieckiego z kanclerzem Niemiec Helmutem Kohlem i została odprawiona Msza Pojednania.
Mieszczące się tu centrum organizuje spotkania młodzieży, seminaria historyczne oraz imprezy kulturalne.

Opiekun młodzieży: prof. Hanna Sobolewska - Prędyś, prof. Magdalena Makarewicz

Fotorelacja

 Krzyżowa-Kreisau 2012

Miejsca, które zwiedziliśmy