26 kwietnia 2024 r. pożegnaliśmy naszych uczniów klas czwartych! Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć im w drodze po dojrzałość przez 4 lata - to była niezapomniana przygoda. Cała społeczność szkolna III LO życzy Wam powodzenia na maturze!
Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
19 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Temat pracy: "W głębi oceanu".
15 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych "Prime Mary". Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań.
W minioną sobotę, czyli 9 marca 2024 r., odbyła się nietypowa wycieczka na Litwę. Dlaczego nietypowa? Ponieważ organizowana była dla uczniów naszej szkoły, ale dołączyli także uczniowie innych szkół ponadpodstawowych z Suwałk, a także pięcioro młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Wśród wycieczkowiczów znaleźli się również studenci filologii z PUZ zlokalizowanej w naszym mieście, rodzice, nauczyciele, znajomi i przyjaciele.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Mobilność uczniów w Grecji w ramach akredytacji projektu Erasmus+. Organizator: Marcin Hościłowicz
Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
"Wiersz to zaproszenie do rozmowy" - do dyskusji z poetami i szukania odpowiedzi w poezji zachęcał nas prof. Piotr Śliwiński z UAM w Poznaniu, tym razem na przykładzie utworów Zbigniewa Herberta.
 

Wycieczka do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

29.11.2013 roku klasa II c o profilu biologiczno-chemicznym odwiedziła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Podczas wizyty udało się zwiedzić najpiękniejszą aulę wykładową „ Magna” i dowiedzieć się jakie są zasady rekrutacji na uczelnię.

Poza tym uczniowie odwiedzili piękną bibliotekę i czytelnię, zwiedzili podziemia i Muzeum farmacji. Nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych. Mieliśmy okazję wykonać własnoręcznie odlewy gipsowe szczęki ludzkiej.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie , wielu uczniów tej klasy zdecyduje się wziąć udział w tegorocznej rekrutacji na uczelnię.


Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „CENTRUM TRÓJKI”

W dniu 17.06.2013 roku w godz. od 11.00- 12.30 przedstawiciele samorządu szkolnego pod opieką pedagoga szkolnego mgr Małgorzaty Ewy Tomczak odwiedzili Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „CENTRUM TRÓJKI” przy ul. Kościuszki 71 w ramach: „ Otwartych drzwi 3 sektora”.
Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z organizacją, która chce wspierać, motywować i inspirować młodych ludzi do działania na rzecz środowiska i pobudzać do podejmowania proaktywnych postaw.

www.centrum3.suwalki.pl


Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

11.06.13 uczniowie klas pierwszych wraz ze szkolnym pedagogiem wzięli udział w spotkaniu z Sędzią Anną Marią Wesołowską na temat : „Bezpieczna szkoła”. Gość honorowy opowiedział młodzieży o różnych zagrożeniach jaki czyhają na nich w życiu i mogą doprowadzić do konfliktu z prawem.

Pani Anna Wesołowska stworzyła w czasie spotkania bardzo miłą atmosferę . Młodzież chłonęła każde jej słowo. Pani Sędzia podzieliła się też kilkoma ciekawymi pomysłami na temat np. „Skrzynki korczakowskiej”, którą można by było stworzyć w szkole.


Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Suwałkach

W dniach 07.06.2013- 20.06.2013 młodzież klas II wzięła udział w 2 godzinnych zajęciach warsztatowych z zakresu doradztwa zawodowego zrealizowanych w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Suwałkach przy ul. Sejneńskiej 13.
Udział w spotkaniach został zorganizowany w ramach corocznej współpracy pedagoga- doradcy zawodowego mgr Małgorzaty Ewy Tomczak ze specjalistą CEiPM Panią Teresą Zagórską.

Tematem warsztatów była: „Analiza lokalnego rynku pracy – atuty do zatrudnienia”.

www.podlaska.ohp.pl
www.mbp.pl

Organizator: Małgorzata Tomczak

   

    Fotorelacja

    Warsztaty