Zachęcamy do skorzystania z wyjątkowej oferty - warunkiem jest przesłanie do 9 czerwca 2023 r. krótkiego pomysłu na film. Partnerem Warsztatów jest Miasto Suwałki oraz Suwalski Ośrodek Kultury, organizator Festiwalu Filmowego “Wajda na Nowo”. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.
Turniej Predator Games to największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe. Udział w nim wezmą 1024 szkoły, które jako pierwsze dokonały rejestracji swoich zespołów. Nasza szkoła wyłoniła 16 osobową drużynę, która powalczy w Turnieju!
Miło jest nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły tworzący projekty: Civitas; Na zdrowie w GŁOWIE; Podaj rękę i mierz wysoko; Zakręceni-wykształceni ukończyli swoje projekty w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii i otrzymali tytuły Finalistów oraz Międzynarodowy Certyfikat z Zarządzania Projektami wydany przez PMI ATP ceniony przez pracodawców na całym świecie! Serdeczne gratulacje!
W dniach 29-31 maja 2023 r. uczniowie klas 1B1, 2B i 5 uczniów z klasy 3d udali się w nieznane, albowiem zazwyczaj, jeśli już na wyprawę ciekawą, kierujemy się na zachód. My zdecydowaliśmy się eksplorować wschód, czyli Łotwę i Litwę. Opiekunowie młodzieży: Jolanta Rogucka, Dorota Barszczewska, Agnieszka Danilewicz
W mojej małej okolicy: Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Sejnach - podczas zbiorowej wystawy suwalskich fotografików, którą odbędzie się latem 2023 roku..
21 marca 2023 r. w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się Festiwal Talentów Młodzieży III LO. Można było obejrzeć 18 wspaniałych występów, nie tylko wokalnych, ale również tanecznych, malarskich, teatralnych, muzycznych, akrobatycznych oraz krawieckich.Jury, złożone z nauczycieli i uczniów, przyznało nagrodę Aurelii Jurczyk z klasy 1e, natomiast publiczność zachwycił zespół "Society's error". Serdeczne gratulacje!
W tym roku jednym z działań w ramach Święta Trzeciego był Rajd Rowerowy śladami Alfreda Lityńskiego - naszego patrona. Dwie trasy: 30 km i 50 km, oraz oczywiście Muzeum Wigier w Starym Folwarku! 80 uczestników z Naszej Szkoły!
Finał XXI Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '23".
Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy IIA Szymon Gromczyński otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta Gala wręczenia stypendium odbyła się 18.11.2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.
Miło jest nam poinformować, że Ewa Bartoszewicz uczennica klasy IVC zajęła III miejsce w VI edycjj konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes". Nagroda za napisanie i przedstawienie swojego biznesplanu to 3tys. zł. Serdecznie gratulujemy!
W ramach projektu #eTwinning Think before you click Uczniowie z 2c wraz ze swoimi rówieśnikami z innych szkoł z Polski i Włoch analizują przyczyny i skutki fałszywych informacji, przygotowują materiały edukacyjne ( krzyzówki, definicje, gry) dotyczace fake news, fact-checking i cyberbezpieczeństwa. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Zachęcamy do udziału w organizowanym przez Związek Cyfrowa Polska IT Fitness Test 2023 badaniu umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli. Cyfrowy sprawdzian pozwala sprawdzić poziom kompetencji w obszarach takich jak: sprawne korzystanie z Internetu, bezpieczeństwo i systemy komputerowe, narzędzia do współpracy i media społecznościowe, narzędzia biurowe,zdolności rozwiązywania złożonych problemów.
 

Wycieczka do Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

29.11.2013 roku klasa II c o profilu biologiczno-chemicznym odwiedziła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Podczas wizyty udało się zwiedzić najpiękniejszą aulę wykładową „ Magna” i dowiedzieć się jakie są zasady rekrutacji na uczelnię.

Poza tym uczniowie odwiedzili piękną bibliotekę i czytelnię, zwiedzili podziemia i Muzeum farmacji. Nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych. Mieliśmy okazję wykonać własnoręcznie odlewy gipsowe szczęki ludzkiej.

Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie , wielu uczniów tej klasy zdecyduje się wziąć udział w tegorocznej rekrutacji na uczelnię.


Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „CENTRUM TRÓJKI”

W dniu 17.06.2013 roku w godz. od 11.00- 12.30 przedstawiciele samorządu szkolnego pod opieką pedagoga szkolnego mgr Małgorzaty Ewy Tomczak odwiedzili Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „CENTRUM TRÓJKI” przy ul. Kościuszki 71 w ramach: „ Otwartych drzwi 3 sektora”.
Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z organizacją, która chce wspierać, motywować i inspirować młodych ludzi do działania na rzecz środowiska i pobudzać do podejmowania proaktywnych postaw.

www.centrum3.suwalki.pl


Spotkanie z Anną Marią Wesołowską

11.06.13 uczniowie klas pierwszych wraz ze szkolnym pedagogiem wzięli udział w spotkaniu z Sędzią Anną Marią Wesołowską na temat : „Bezpieczna szkoła”. Gość honorowy opowiedział młodzieży o różnych zagrożeniach jaki czyhają na nich w życiu i mogą doprowadzić do konfliktu z prawem.

Pani Anna Wesołowska stworzyła w czasie spotkania bardzo miłą atmosferę . Młodzież chłonęła każde jej słowo. Pani Sędzia podzieliła się też kilkoma ciekawymi pomysłami na temat np. „Skrzynki korczakowskiej”, którą można by było stworzyć w szkole.


Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Suwałkach

W dniach 07.06.2013- 20.06.2013 młodzież klas II wzięła udział w 2 godzinnych zajęciach warsztatowych z zakresu doradztwa zawodowego zrealizowanych w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Suwałkach przy ul. Sejneńskiej 13.
Udział w spotkaniach został zorganizowany w ramach corocznej współpracy pedagoga- doradcy zawodowego mgr Małgorzaty Ewy Tomczak ze specjalistą CEiPM Panią Teresą Zagórską.

Tematem warsztatów była: „Analiza lokalnego rynku pracy – atuty do zatrudnienia”.

www.podlaska.ohp.pl
www.mbp.pl

Organizator: Małgorzata Tomczak

   

    Fotorelacja

    Warsztaty