Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
Mieliśmy zaszczyt gościć niezwykłego człowieka - pana Mariana Turskiego polskiego historyka, dziennikarza i działacza społecznego. Z uwagą wysłuchaliśmy opowieści o spełnianiu marzeń, o dźwiękach, obrazach i wartościach. I o tym, jak zachować człowieczeństwo.
Uroczysta gala, na której rozdano stypendia, nagrody i listy gratulacyjne uczniom, nauczycielom i dyrektorom odbyła się 18.09.2023 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury. Od 2016 r. funkcjonuje Program wspierania rozwoju uczniów zdolnych „Zdolny Suwalczanin”. Stypendia i nagrody przyznano 87 uczniom. Uczniowie nagrodzeni z naszej szkoły to: Szymon Cimochowski z klasy IVA za osiągnięcia w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Opiekun: Leszek Harasimowicz. Gabriela Wiszniewska z klasy 3B za osiągnięcia w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Opiekun: Barbara Okrój. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że oficjalną stronę internetową imprezy Odlotowe Suwałki Air Show 2023 - odlotowesuwalki.pl , przygotowali uczniowie klasy 3A: Oskar Żuryński, Łukasz Krajewski, Jakub Osypiuk. Serdeczne gratulacje!
W mojej małej okolicy: Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Sejnach - podczas zbiorowej wystawy suwalskich fotografików, która odbędzie się latem 2023 roku..
W dniu 14.09.2023 r. wręczono nagrody laureatom konkursu, który odbywał się na platformie Tik Tok pod tytułem #pogodnesuwałkisegreguja ! I miejsce otrzymała Agnieszka Cieślukowska z klasy 3C. Serdeczne gratulacje!
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Regulamin Konkursu
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX organizowanym pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej i polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.

Regulamin

XXII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24"

SUWAŁKI 19 kwiecień 2024 roku (powiaty: augustowski, sejneński, suwalski.)


Organizatorzy:
- Zespół Szkół nr1 w Suwałkach,
Celem konkursu jest:
- upowszechnienie grafiki poprzez ukazanie możliwości technik komputerowych,
- doskonalenie warsztatu pracy,
- wymiana doświadczeń.
Uczestnikami konkursu może zostać młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego.
Konkurs będzie przebiegać w kategoriach:
- grafika komputerowa wykonana przy pomocy: Corel Photo-Paint, Adobe PhotoShop, GIMP i inne.
Wymagana jest legalność posiadania w/w oprogramowania.


ETAPY KONKURSU


ETAP PIERWSZY polega na dostarczeniu do sekretariatu 3LO w Suwałkach lub przesłaniu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 16 kwietnia 2024r. pracy na temat:


- "W GŁĘBI OCEANU",

- CD lub informację w mailu należy opatrzyć imieniem i nazwiskiem, nazwą szkoły oraz imieniem i nazwiskiem nauczyciela.Do dnia 17 kwietnia 2024r. jury oceni nadesłane prace o czym powiadomi uczestników.
Nadesłana praca powinna zawierać:
- podanie narzędzia, przy pomocy którego została wykonana praca.
- podpisane CD z pracą (imię i nazwisko, nazwa szkoły oraz klasy/oddziału).
Uwaga: Uczestnik przesyła tylko jedną pracę. 
Nie dopuszcza się do oceny prac zespołowych.


ETAP DRUGI konkursu odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2024r. (piątek) w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach, gdzie finalistom konkursu wręczone będą nagrody oraz dyplomy.


Ocenie pracy będą podlegać następujące elementy:
- inwencja twórcza autora pracy ( układ kompozycyjny pracy, dobór kolorów, czytelność przekazu tematu pracy ).
- stopień wykorzystania warsztatu pracy ( ukazanie możliwości programu, w którym został zrealizowany temat konkursowy - znajomość techniczna programu, rodzaj zastosowanych technik komputerowych).


Przebieg drugiego etapu konkursu:
godz. 900 - 915 - powitanie finalistów konkursu oraz ich opiekunów,
godz. 915 - podsumowanie przez przewodniczącego jury przebiegu konkursu, ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród,
godz. 930 - zakończenie konkursu.


Nagrody
Przewiduje się nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu: I, II i III miejsce. Pozostałym uczestnikom drugiego etapu konkursu zostaną wręczone dyplomy uczestnictwa w konkursie. Prace laureatów konkursu będą prezentowane na stronie internetowej Zespołu Szkół nr1 w Suwałkach (zs1.suwalki.edu.pl).
Zastrzega się wykorzystywanie prac konkursu w celach promocji organizacji konkursu.


 

Inicjator konkursu: Joanna Domuracka
Organizatorzy konkursu: Joanna Domuracka, Jan Czerniecki 

 

 


 

 

Adres placówki szkolnej, na który należy przesłać pracę:

Zespół Szkół nr1 w Suwałkach
ul. Noniewicza 83
16-400 Suwałki

 


 

tel: (87) 566 66 07, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Wystawa Plamka 2002-2012

"Plamka '23"
Autor: Nina Kuprewicz
I miejsce Temat: "Witaj wiosno"
 
  
"Plamka '22"
Autor: Julia Kruszyłowicz
I miejsce Temat: "Złota polska jesień"
 
"Plamka '21"
Autor: Agata Symonowicz
I miejsce Temat: "I Ty możesz być poetą"
 
"Plamka '19" 
I miejsce Temat: "Kosmiczne opowieści"
Autor: Agata Symonowicz
"Plamka '18" 
I miejsce Temat: "Natura jest kobietą"
Autor: Joanna Jabłońska
 

 
Sponsorzy konkursu
  • Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr1 w Suwałkach
  • firma "Gabika" Katarzyna Zarzycka
  • firma "Matrix" z Suwałk
  • Urząd Miasta Suwałki
  • firma "Szulc-Trading" z Suwałk

Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie organizacyjne i materialne imprezy.