13. czerwca 2024 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena" odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach. Uczestnicy rywalizowali zaliczając poszczególne stacje pozoracyjne. W tym roku motywem przewodnim były wakacje.
Dnia 22 marca 2024 r. (piątek) w naszej szkole, odbyły się Dni Otwarte III LO. DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZINY!
19 kwietnia 2024 r. odbył się finał XXII Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Temat pracy: "W głębi oceanu".
15 marca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Turnieju Anglojęzycznego dla Szkół Podstawowych "Prime Mary". Uczniowie 11 szkół z Suwałk i regionu rywalizowali, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, sprawdzając wiedzę i umiejętności podczas wykonywania różnych zadań.
W minioną sobotę, czyli 9 marca 2024 r., odbyła się nietypowa wycieczka na Litwę. Dlaczego nietypowa? Ponieważ organizowana była dla uczniów naszej szkoły, ale dołączyli także uczniowie innych szkół ponadpodstawowych z Suwałk, a także pięcioro młodych ludzi ze Szkoły Podstawowej w Wiżajnach. Wśród wycieczkowiczów znaleźli się również studenci filologii z PUZ zlokalizowanej w naszym mieście, rodzice, nauczyciele, znajomi i przyjaciele.
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 2A ukończyli kurs "PCAP: Programming Essentials In Python" w ramach Cisco Networking Academy i otrzymali Certyfikat potwierdzający opanowanie umiejętności w zakresie programowania w języku Python.
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Mobilność uczniów w Grecji w ramach akredytacji projektu Erasmus+. Organizator: Marcin Hościłowicz
Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
26 kwietnia 2024 r. pożegnaliśmy naszych uczniów klas czwartych! Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć im w drodze po dojrzałość przez 4 lata - to była niezapomniana przygoda. Cała społeczność szkolna III LO życzy Wam powodzenia na maturze!
"Wiersz to zaproszenie do rozmowy" - do dyskusji z poetami i szukania odpowiedzi w poezji zachęcał nas prof. Piotr Śliwiński z UAM w Poznaniu, tym razem na przykładzie utworów Zbigniewa Herberta.
Bardzo Dziki Wschód - warsztaty filmowe 2023 Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód. BARDZO DZIKIE WARSZTATY FILMOWE to propozycja edukacyjna zorganizowana we współpracy ze Szkołą Filmową w Łodzi dla młodzieży w wieku 15-19 lat zainteresowanej tematyką filmową. Warsztaty mają formę stacjonarną. Trwają 7 dni, podczas których odbędą się zajęcia z podstawowych dziedzin kinematografii.
To najnowsza odsłona ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji cyfrowych. Zapraszamy do wypełnienia TESTU!
EkoTrzecie znowu w akcji! Na terenie Wigierskiego Parku Narodowego znajduje się dawna składnica, na której pracownicy Parku wraz z uczniami III LO w Suwałkach założyli łąkę kwietną. Niedaleko znajduje się osiem barci i to właśnie zasiedlające je pszczoły będą korzystały z kwitnących kwiatów. Wysiano ponad trzydzieści gatunków roślin miododajnych, które wraz z założonymi wcześniej sadami gatunków biocenotycznych zwiększą bioróżnorodność i dadzą wspaniałe warunki do życia zapylaczom. Obie akcje zakończyły się wspólnym ogniskiem. Już za parę tygodni podczas spaceru szlakiem czerwonym, na tzw. 19 kilometrze, będzie można podziwiać efekty naszej pracy.

The CCNA R & S course is a course designed for people who start their adventure with computer networks and Cisco technology. The participants of the course are not required to have an initial knowledge about computer networks, because during the course everything is discussed from scratch. The only condition is the basic knowledge of computer use. This course places emphasis on theoretical concepts and the practical application of acquired knowledge in order to achieve the skills and experience needed to design, install, use and manage the network in environments providing corporate services as well as in small and medium-sized enterprises.

Meetings are carried out in the form of lectures, laboratories, consultations, and so-called self-education. After saving the student, an account is created on the Cisco Networking Academy server, which allows him access to training materials and remote exam-taking as part of the training.

CCNA R & S course program - Module 1 - Basics of the network

Life, learning, work, and entertainment in the online world

Communication with data networks and the Internet

The application layer of the OSI model