Miło jest nam poinformować, iż decyzją komisji oceniającej pomysły biznesowe w Konkursie "Biznesówki - ZaPARKuj swój biznes" I miejsce zdobył Miłosz Stojanowski prezentując swój pomysł biznesowy "100 filmowski" III miejsce zdobyły Gabriela Hołdyńska, Martyna Rutkowska i Aleksandra Paulakowska za pomysł biznesowy Wrotkarnia ,,Roll’n’Disco” Organizatorem konkursu BizneSÓWKI - ZaPARKuj swój BIZNES jest Miasto Suwałki oraz Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach sp. z o.o. Patronatu honorowego udzieliła Młodzieżowa Rada Miasta Suwałk. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XX Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '22".
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek: Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek
Miło jest nam poinformować, że Projekt eTwinning "Wy(MYŚL)one wiadomości" realizowany przez uczniów klasy 3dP we współpracy z 9 szkołami w Polsce otrzymał Krajową Odznakę Jakości za wysoką jakość realizowanych zadań . Projekt dotyczył podniesienia świadomości korzystania ze źródeł internetowych oraz weryfikacji wiadomości. Koordynatorami projektu byli p. Marcin Hościłowicz i p. Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
16 września 2021 r. jest Dniem Patrona. 16 września 1880 r. urodził się Alfred Lityński, patron naszej szkoły. Co roku, o tej porze odbywa się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbędzie się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

In our school, we implement the innovative financial education program MY FINANCE. The project is organized by the Youth Enterprise Foundation and co-financed by the NBP and the Kronenberg Foundation at Citi Handlowy.

MY FINANCE - this innovative financial education program is aimed at young people aged 16-19. Its purpose is to broaden students' knowledge of the financial sector's operation and to develop skills that will enable them to manage their personal finances efficiently and build their own financial security. Universal economic education is aimed at expanding knowledge and skills and shaping attitudes that will allow young people to function efficiently in a market economy.

The MY FINANCE educational program uses innovative methods of working with students, which aim to stimulate cognitive activity in them, provide them with practical knowledge and key skills in the field of financial education.

The MY FINANCE program consists of six thematic modules: Finance world, Like banks, My investments, Investment in the future, Safe finances, My budget. The content of the program is in line with the core curriculum of the subject: basics of entrepreneurship. Each module is equipped with a set of teaching materials that enable the teacher to apply innovative methods of working with students. Individual modules contain proposals for educational tasks of varying levels of difficulty, and the concept of the program gives the teacher the opportunity to implement them in school in a variety of ways. The form of program implementation used in a given school is environmentally determined. The final choice of exercises to be carried out with students is made by the teacher, taking into account their needs and interests as well as time possibilities.

The program is implemented during the lessons "Basics of Entrepreneurship" and "Economics in Practice".

Information about the project is available at www.moje-finanse.junior.org.pl

Project implementer: Joanna Domuracka