Miło jest nam poinformować, iż decyzją komisji oceniającej pomysły biznesowe w Konkursie "Biznesówki - ZaPARKuj swój biznes" I miejsce zdobył Miłosz Stojanowski prezentując swój pomysł biznesowy "100 filmowski" III miejsce zdobyły Gabriela Hołdyńska, Martyna Rutkowska i Aleksandra Paulakowska za pomysł biznesowy Wrotkarnia ,,Roll’n’Disco” Organizatorem konkursu BizneSÓWKI - ZaPARKuj swój BIZNES jest Miasto Suwałki oraz Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach sp. z o.o. Patronatu honorowego udzieliła Młodzieżowa Rada Miasta Suwałk. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XX Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '22".
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek: Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek
Miło jest nam poinformować, że Projekt eTwinning "Wy(MYŚL)one wiadomości" realizowany przez uczniów klasy 3dP we współpracy z 9 szkołami w Polsce otrzymał Krajową Odznakę Jakości za wysoką jakość realizowanych zadań . Projekt dotyczył podniesienia świadomości korzystania ze źródeł internetowych oraz weryfikacji wiadomości. Koordynatorami projektu byli p. Marcin Hościłowicz i p. Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
16 września 2021 r. jest Dniem Patrona. 16 września 1880 r. urodził się Alfred Lityński, patron naszej szkoły. Co roku, o tej porze odbywa się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbędzie się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

Project participants | Project activities

Poland-Belarus-Ukraine Programme PL-BY-UA 2014-2020: Promotion of local culture and conservation of historical heritage: "Preservation of symbolic techniques in folk handicrafts (Pottery, Embroidery, Cuisine)": Project number: PBU2/1001/18.

"This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein."

Logo of the project "Preservation of symbolic techniques in folk handicrafts (Pottery, Embroidery, Cuisine)"

List of persons from Poland participating in the project:

1. Bobrowska Daria 1C Gim

2. Doroszczyk Kasper 1C Gim