Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
Mieliśmy zaszczyt gościć niezwykłego człowieka - pana Mariana Turskiego polskiego historyka, dziennikarza i działacza społecznego. Z uwagą wysłuchaliśmy opowieści o spełnianiu marzeń, o dźwiękach, obrazach i wartościach. I o tym, jak zachować człowieczeństwo.
Uroczysta gala, na której rozdano stypendia, nagrody i listy gratulacyjne uczniom, nauczycielom i dyrektorom odbyła się 18.09.2023 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury. Od 2016 r. funkcjonuje Program wspierania rozwoju uczniów zdolnych „Zdolny Suwalczanin”. Stypendia i nagrody przyznano 87 uczniom. Uczniowie nagrodzeni z naszej szkoły to: Szymon Cimochowski z klasy IVA za osiągnięcia w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Opiekun: Leszek Harasimowicz. Gabriela Wiszniewska z klasy 3B za osiągnięcia w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Opiekun: Barbara Okrój. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że oficjalną stronę internetową imprezy Odlotowe Suwałki Air Show 2023 - odlotowesuwalki.pl , przygotowali uczniowie klasy 3A: Oskar Żuryński, Łukasz Krajewski, Jakub Osypiuk. Serdeczne gratulacje!
W mojej małej okolicy: Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Sejnach - podczas zbiorowej wystawy suwalskich fotografików, która odbędzie się latem 2023 roku..
W dniu 14.09.2023 r. wręczono nagrody laureatom konkursu, który odbywał się na platformie Tik Tok pod tytułem #pogodnesuwałkisegreguja ! I miejsce otrzymała Agnieszka Cieślukowska z klasy 3C. Serdeczne gratulacje!
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Regulamin Konkursu
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX organizowanym pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej i polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.

Projekt "CLICK AND CLIL"

Sprawozdanie z wyjazdu na Maltę

W dniach od 30.09.2019 do 11.10.2019 uczestniczyłam w kursie językowym Fluency and Language Development for Educational Staff w Executive Training Institute na Malcie. Podczas 42 godzinnego kursu uczyłam się języka na poziomie podstawowym, na którym poszerzałam słownictwo oraz przyswajałam nowe konstrukcje gramatyczne. Początkowo zajęcia odbywały się w grupie czteroosobowej. W drugim tygodniu dołączyła Mira z Finlandii. Zajęcia były prowadzone intersująco i ciekawie. Nacisk położony był na konwersację, poprawną wymowę, akcent. Korzystaliśmy z następujących materiałów internetowych: clilstore.multidict.net, www.etimalta.com/eti-e-learning, learnenglisz.britishcouncil.org/basic-vocabulary.

Szkoła zorganizowała trzy wycieczki: do Valletty, Mediny i na wyspę Gozo. Podczas wycieczek nie tylko podziwiałam piękną Wyspę i jej historię, ale także przewodnik mówiący w języku angielskim motywował mnie do jeszcze szybszego rozumienia języka. Podczas zwiedzania Malty w czasie wolnym wykorzystywałam nabyte umiejętności w praktyce (zamawianie dań, pytania o drogę), co jeszcze bardziej utrwalało moją znajomość języka (była to nauka poprzez zabawę).

Wyjazd był udany i inspirujący. Pozwolił na przełamanie bariery językowej, nabrałam pewności siebie w komunikowaniu się w języku angielskim. Zmotywował mnie do dalszej nauki, co pozwoli mi na czytanie publikacji i materiałów naukowych z chemii w języku angielskim, a to przełoży się na ciekawsze prowadzenie lekcji.

 

Magdalena Gaińska - nauczyciel chemii

 

 

 Naukę czas zacząć!

 

   Konwersacje aż bolą ręce!

 

 

Basiu, what is it?

 

 

 A po lekcjach bawimy się tak!

 

 Płyniemy na Gozo.

 

 

 Specjalnie dla nas otworzyli wszystkie kościoły i muzea w Valletta na Note Blanca.

 

 

 Kocie stołówki na Malcie.

 

 

  Jest nas więcej!

 

 

 Smutek, że trzeba wracać.

 

 

  

Ale było super!