Miło jest nam poinformować, że Szymon Gromczyński, uczeń klasy 4A zdobył Indeks SGH w trakcie Etapu Centralnego Olimpiady, który odbył się 10 kwietnia 2025 r. w SGH w Warszawie. W XX edycji Olimpiady wzięło udział 10 tys. uczniów szkół średnich z całej Polski. Decyzją Komisji Olimpiady wszyscy uczestnicy Etapu Centralnego (100 uczestników) otrzymało INDEKS uczelni. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że Maciej Dyczewski zajął I miejsce, a Krzysztof Orchowski II miejsce w konkursie wiedzy o Sejmie, zorganizowanym z inicjatywy Posła na Sejm RP Pana Jacka Niedźwiedzkiego oraz Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
Miło jest nam poinformować, że Piotr Carewicz z klasy 3A zajął I miejsce w VIII Konkursie Gramatyki Angielskiej i Kultury Obszaru Anglojęzycznego 2025. Organizatorem konkursu jest PUZ w Suwałkach. Opiekun młodzieży: Ewelina Domańska. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że Szymon Gromczyński uczeń klasy 4A otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. We wtorek 26 listopada 2024 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2024/2025. Serdecznie gratulujemy!
Informacja o bezpłatnym poradnictwie specjalistycznym na terenie miasta Suwałki w 2025 r.
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Informacja dotycząca powołanego przez Prezydenta Miasta Suwałk - Pełnomocnika ds. osób z niepełnosprawnością.
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '25". Temat konkursu: "Piękno lasu" Organizatorzy: Joanna Domuracka, Jan Czerniecki
Miło jest nam poinformować, że Julia Kruszyłowicz z klasy IV C zdobyła tytuł finalisty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Opiekun młodzieży: Dorota Hołownia-Dudek
24 marca 2025 roku rozpoczął się nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego “Gigathon” skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w którym łączna wartość nagród ufundowanych przez firmę Komputronik to ponad 70 tys. złotych. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Z radością informujemy, że Szkolny Wolontariat Ekologiczny - Ecolab bierze udział w akcji charytatywnej – zbiórce okularów , które zostaną przekazane potrzebującym dzieciom na całym świecie. Jeśli posiadacie okulary, których już nie używacie (korekcyjne lub przeciwsłoneczne), zachęcamy do ich przekazania!
Miło jest nam poinformować, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Szulc, Julia Kowalewska oraz Amelia Szymanowska z klasy 3C1 zajęła II miejsce w konkursie "BizneSÓWKI", którego organizatorem jest Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Prezydent Miasta Suwałk. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka. Serdeczne gratulacje!

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

Nowocześnie - informatyka i ekologia

Nadal pracowaliśmy nad rozbudowaniem oferty edukacyjnej. W marcu 1994 roku Rada Pedagogiczna III LO przyjęła do realizacji autorski program ekologii opracowany przez nauczycieli chemii i biologii (Dorota Jabłońska, Barbara Okrój, Małgorzata Krzesicka). Od roku szkolnego 1994/1995 mieliśmy w ofercie szkoły klasę biologiczno-ekologiczną gdzie część zajęć z ekologii odbywała się na terenie WPN. Stawialiśmy na kształcenie młodzieży głównie w zakresie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych z zastosowaniem technologii informatycznej, ponieważ we wszystkich klasach, także ogólnej i humanistycznej odbywały się zajęcia z komputerem. Wymagało to od wszystkich nauczycieli posługiwania się tą, jakże wówczas nowoczesną technologią, a udział w szkoleniach z zakresu obsługi komputera był od pracowników konsekwentnie egzekwowany.

Wydaje się, że rok szkolny 1993/94, trzeci rok funkcjonowania, był dla szkoły przełomowy. Nie tylko utrzymaliśmy się na lokalnym rynku oświatowym, ale też byliśmy identyfikowani jako szkoła z ukierunkowaniem na przedmioty ścisłe i przyrodnicze, ubiegali się o przyjęcie do nas uczniowie uzdolnieni matematycznie i zainteresowani informatyką.

Czwarty rok istnienia ZS nr 1 (1994/95) przyniósł kolejne zmiany. Przeprowadziliśmy się do innego budynku, a po rezygnacji Waldemara Jabłońskiego z funkcji dyrektora, w drodze konkursu został wyłoniony na to stanowisko Ryszard Żukowski.

Przeprowadzka z ul. Wigierskiej 32 do nowego budynku trwała od 01.08.1994. Przenieśliśmy się do sześciopiętrowego biurowca po komitecie PZPR, który przystosowany był doraźnie do warunków szkolnych na użytek I LO, funkcjonującego tutaj na czas kapitalnego remontu ich zabytkowego obiektu. Zastaliśmy wąskie korytarze, niebezpiecznie trzeszczącą windę i stare sprzęty szkolne pozostawione przez naszych poprzedników oraz wiadomość, że pomieszczenia „biblioteczne” będą nadal wykorzystywane na księgozbiór I LO. W związku z dużym zniszczeniem podłóg dyrekcja wprowadziła kategoryczny obowiązek zmiany obuwia. Każdy nauczyciel otrzymał salę lekcyjną „którą miał się opiekować”. Winda była czynna od 7.30 do 8.00 i od 13.30 do 14.00, mogli korzystać z niej tylko pracownicy szkoły i Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego mieszczące się na 5 i 6 piętrze.

W roku szkolnym 1994/1995 w wyniku przeprowadzonych egzaminów wstępnych utworzyliśmy 5 klas pierwszych. Mieliśmy też przeprowadzić pierwszy w historii szkoły egzamin dojrzałości i pożegnać pierwszych absolwentów. W związku z tym, na wniosek Alicji Węsierskiej Rada Pedagogiczna zdecydowała o założeniu Złotej Księgi, do której będą wpisywani absolwenci, ze średnią ocen co najmniej 5,00 i wzorową oceną zachowania.
Pierwszymi absolwentami wpisanymi do Złotej Księgi byli: Robert Chmielewski, Barbara Druć i Piotr Kłopotowski. Do rodziców tych uczniów zostały wysłane listy gratulacyjne.

Historia szkoły

"Szkoła z klasą"

Tytuł „szkoła z klasą” szkoła otrzymała w 2004r. (certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor, pani Ewa Bogucka-Fimowicz.