Oferta miejskich jednostek w organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych 2023.
Miło jest nam poinformować, że Ewa Bartoszewicz uczennica klasy IVC zajęła III miejsce w VI edycjj konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes". Nagroda za napisanie i przedstawienie swojego biznesplanu to 3tys. zł. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy IIA Szymon Gromczyński otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta Gala wręczenia stypendium odbyła się 18.11.2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.
Projekt „Lektorium Sejneńskie” kierowany jest do młodych ludzi z okolic Sejn w wieku licealnym. Uczestnicy poznają najważniejsze miejsca dziedzictwa kulturowego czterech miast polski Wrocławia, Gdańska, Warszawy i Lublina. Poznają muzea z bogactwem ich zasobów, zwiedzają nowoczesne, multimedialne wystawy, zabytki architektury z ich historią, odwiedzają teatry i sale koncertowe. Wszystko po to, żeby poszerzać wiedzę, doświadczać artystycznych doznań, rozwijać swą wrażliwość, by wyrastać na aktywnych odbiorców kultury i sztuki. W dniach 1 - 3 października 2022 r. odbył się pierwszy wyjazd naszego Lektorium Sejneńskiego. Grupa młodzieży z liceów w Sejnach, Suwałkach i Augustowa w towarzystwie tutorów i opiekunów z Sejn i Krasnogrudy wyruszyła w podróż do Trójmiasta.
Miło jest nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły tworzący projekty Civitas; Na zdrowie w GŁOWIE; Podaj rękę i mierz wysoko; Zakręceni-wykształceni przeszli do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Serdeczne gratulacje!
Kolejny nasz projekt został doceniony. "Legend has it" realizowany przez klasę 3A zdobył Krajową Odznakę Jakości w programie eTwinning. Jego koordynatorem był pan Michał Sośnicki. Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus+ KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele biorą udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt realizowany jest we współpracy ze szkołami z Serbii, Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXI Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '23". Regulamin Konkursu.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

Nowocześnie - informatyka i ekologia

Nadal pracowaliśmy nad rozbudowaniem oferty edukacyjnej. W marcu 1994 roku Rada Pedagogiczna III LO przyjęła do realizacji autorski program ekologii opracowany przez nauczycieli chemii i biologii (Dorota Jabłońska, Barbara Okrój, Małgorzata Krzesicka). Od roku szkolnego 1994/1995 mieliśmy w ofercie szkoły klasę biologiczno-ekologiczną gdzie część zajęć z ekologii odbywała się na terenie WPN. Stawialiśmy na kształcenie młodzieży głównie w zakresie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych z zastosowaniem technologii informatycznej, ponieważ we wszystkich klasach, także ogólnej i humanistycznej odbywały się zajęcia z komputerem. Wymagało to od wszystkich nauczycieli posługiwania się tą, jakże wówczas nowoczesną technologią, a udział w szkoleniach z zakresu obsługi komputera był od pracowników konsekwentnie egzekwowany.

Wydaje się, że rok szkolny 1993/94, trzeci rok funkcjonowania, był dla szkoły przełomowy. Nie tylko utrzymaliśmy się na lokalnym rynku oświatowym, ale też byliśmy identyfikowani jako szkoła z ukierunkowaniem na przedmioty ścisłe i przyrodnicze, ubiegali się o przyjęcie do nas uczniowie uzdolnieni matematycznie i zainteresowani informatyką.

Czwarty rok istnienia ZS nr 1 (1994/95) przyniósł kolejne zmiany. Przeprowadziliśmy się do innego budynku, a po rezygnacji Waldemara Jabłońskiego z funkcji dyrektora, w drodze konkursu został wyłoniony na to stanowisko Ryszard Żukowski.

Przeprowadzka z ul. Wigierskiej 32 do nowego budynku trwała od 01.08.1994. Przenieśliśmy się do sześciopiętrowego biurowca po komitecie PZPR, który przystosowany był doraźnie do warunków szkolnych na użytek I LO, funkcjonującego tutaj na czas kapitalnego remontu ich zabytkowego obiektu. Zastaliśmy wąskie korytarze, niebezpiecznie trzeszczącą windę i stare sprzęty szkolne pozostawione przez naszych poprzedników oraz wiadomość, że pomieszczenia „biblioteczne” będą nadal wykorzystywane na księgozbiór I LO. W związku z dużym zniszczeniem podłóg dyrekcja wprowadziła kategoryczny obowiązek zmiany obuwia. Każdy nauczyciel otrzymał salę lekcyjną „którą miał się opiekować”. Winda była czynna od 7.30 do 8.00 i od 13.30 do 14.00, mogli korzystać z niej tylko pracownicy szkoły i Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego mieszczące się na 5 i 6 piętrze.

W roku szkolnym 1994/1995 w wyniku przeprowadzonych egzaminów wstępnych utworzyliśmy 5 klas pierwszych. Mieliśmy też przeprowadzić pierwszy w historii szkoły egzamin dojrzałości i pożegnać pierwszych absolwentów. W związku z tym, na wniosek Alicji Węsierskiej Rada Pedagogiczna zdecydowała o założeniu Złotej Księgi, do której będą wpisywani absolwenci, ze średnią ocen co najmniej 5,00 i wzorową oceną zachowania.
Pierwszymi absolwentami wpisanymi do Złotej Księgi byli: Robert Chmielewski, Barbara Druć i Piotr Kłopotowski. Do rodziców tych uczniów zostały wysłane listy gratulacyjne.

"Szkoła z klasą"

Tytuł „szkoła z klasą” szkoła otrzymała w 2004r. (certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor, pani Ewa Bogucka-Fimowicz.