Oferta miejskich jednostek w organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych 2023.
Miło jest nam poinformować, że Ewa Bartoszewicz uczennica klasy IVC zajęła III miejsce w VI edycjj konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes". Nagroda za napisanie i przedstawienie swojego biznesplanu to 3tys. zł. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy IIA Szymon Gromczyński otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta Gala wręczenia stypendium odbyła się 18.11.2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.
Projekt „Lektorium Sejneńskie” kierowany jest do młodych ludzi z okolic Sejn w wieku licealnym. Uczestnicy poznają najważniejsze miejsca dziedzictwa kulturowego czterech miast polski Wrocławia, Gdańska, Warszawy i Lublina. Poznają muzea z bogactwem ich zasobów, zwiedzają nowoczesne, multimedialne wystawy, zabytki architektury z ich historią, odwiedzają teatry i sale koncertowe. Wszystko po to, żeby poszerzać wiedzę, doświadczać artystycznych doznań, rozwijać swą wrażliwość, by wyrastać na aktywnych odbiorców kultury i sztuki. W dniach 1 - 3 października 2022 r. odbył się pierwszy wyjazd naszego Lektorium Sejneńskiego. Grupa młodzieży z liceów w Sejnach, Suwałkach i Augustowa w towarzystwie tutorów i opiekunów z Sejn i Krasnogrudy wyruszyła w podróż do Trójmiasta.
Miło jest nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły tworzący projekty Civitas; Na zdrowie w GŁOWIE; Podaj rękę i mierz wysoko; Zakręceni-wykształceni przeszli do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Serdeczne gratulacje!
Kolejny nasz projekt został doceniony. "Legend has it" realizowany przez klasę 3A zdobył Krajową Odznakę Jakości w programie eTwinning. Jego koordynatorem był pan Michał Sośnicki. Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus+ KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele biorą udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt realizowany jest we współpracy ze szkołami z Serbii, Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXI Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '23". Regulamin Konkursu.

Idea znaczka III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach

Idea znaczka III LO narodziła się w 1995 roku z inspiracji ówczesnego dyrektora szkoły pana Ryszarda Żukowskiego.

Na znaczku znajduje się:
dąb prześwietlony tęczą,
napis w języku łacińskim: "TEMPUS NOSTRUM EST", co znaczy: "CZAS NALEŻY DO NAS"
oraz napis "III LO SUWAŁKI".

Dąb to drzewo o niezwykle bogatej symbolice, oznacza między innymi: człowieka, nieśmiertelność, moc, wytrwałość, siłę fizyczną i moralną, odwagę, gościnność, honor, niepodległość.

Tęcza jest znakiem zgody, przebaczenia, pokoju (pokojowego współistnienia, pokoju ducha - optymizmu), nadziei, tolerancji (kompromisu), więzi pomiędzy niebem a ziemią, dążenia do niemożliwego (realizacji marzeń).

Hasło umieszczone na znaczku zostało wybrane przez całą społeczność szkoły (uczniów i nauczycieli) w demokratycznym głosowaniu; oznacza czas rozwoju, dojrzewania do dorosłości, nadzieję jak najlepszego, twórczego, aktywnego wykorzystania czasu, który spędzamy w III LO.

Znaczek otrzymuje każdy uczeń po zaliczeniu pierwszego roku nauki i zabiera go na własność w momencie ukończenia szkoły. W przypadku opuszczenia szkoły przed jej ukończeniem, uczeń zwraca znaczek. Każdy ma wybity na rewersie osobny numer, pod którym uczeń zostaje odnotowany w "Księdze znaczka".

Znaczki otrzymują również nauczyciele, ale tylko Ci, którzy przepracowali w szkole jeden rok w pełnym wymiarze godzin i kontynuują pracę. Istnieje również możliwość przyznania honorowego znaczka osobom zasłużonym, które pomagają szkole w jej działaniach dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych.
Uczniowie otrzymują znaczki w kolorze złota, nauczyciele srebrne.

Znaczek nosimy w ważnych momentach zycia szkoły: w dniach świąt narodowych, szkolnych, w czasie egzaminów; jest też znakiem reprezentującym nas na zewnątrz, używamy go w oficjalnej korespondencji i na stronie internetowej szkoły.

Tytuł "Szkoła z klasą"

szkoła otrzymała w 2004r.
(certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor,
pani Ewa Bogucka-Fimowicz.