Oferta miejskich jednostek w organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych 2023.
Miło jest nam poinformować, że Ewa Bartoszewicz uczennica klasy IVC zajęła III miejsce w VI edycjj konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes". Nagroda za napisanie i przedstawienie swojego biznesplanu to 3tys. zł. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy IIA Szymon Gromczyński otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta Gala wręczenia stypendium odbyła się 18.11.2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.
Projekt „Lektorium Sejneńskie” kierowany jest do młodych ludzi z okolic Sejn w wieku licealnym. Uczestnicy poznają najważniejsze miejsca dziedzictwa kulturowego czterech miast polski Wrocławia, Gdańska, Warszawy i Lublina. Poznają muzea z bogactwem ich zasobów, zwiedzają nowoczesne, multimedialne wystawy, zabytki architektury z ich historią, odwiedzają teatry i sale koncertowe. Wszystko po to, żeby poszerzać wiedzę, doświadczać artystycznych doznań, rozwijać swą wrażliwość, by wyrastać na aktywnych odbiorców kultury i sztuki. W dniach 1 - 3 października 2022 r. odbył się pierwszy wyjazd naszego Lektorium Sejneńskiego. Grupa młodzieży z liceów w Sejnach, Suwałkach i Augustowa w towarzystwie tutorów i opiekunów z Sejn i Krasnogrudy wyruszyła w podróż do Trójmiasta.
Miło jest nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły tworzący projekty Civitas; Na zdrowie w GŁOWIE; Podaj rękę i mierz wysoko; Zakręceni-wykształceni przeszli do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Serdeczne gratulacje!
Kolejny nasz projekt został doceniony. "Legend has it" realizowany przez klasę 3A zdobył Krajową Odznakę Jakości w programie eTwinning. Jego koordynatorem był pan Michał Sośnicki. Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus+ KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele biorą udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt realizowany jest we współpracy ze szkołami z Serbii, Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXI Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '23". Regulamin Konkursu.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

Pozytywna opinia o szkole i determinacja aby zachęcić najzdolniejszych do współpracy z nami przyniosła efekt w postaci innowacji pedagogicznej. W marcu 1998 roku grupa nauczycieli w składzie:

• Elżbieta Zienda- Żywiczyńska (pomysłodawca i koordynator),
  • Elżbieta Łuczaj,
  • Alicja Węsierska,
  • Hanna Sobolewska-Prędyś,
  • Anna Ambrosiewicz,
  • Ewa Brzozowska (dyrektor SP nr 1)
przedstawiła do zatwierdzenia Radzie Pedagogicznej projekt polegający na utworzeniu we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Suwałkach oddzielnej klasy siódmej dla uczniów zdolnych z predyspozycjami do przedmiotów ścisłych, w której zostanie wprowadzone dodatkowo nauczanie języka niemieckiego i informatyki.
Lekcje matematyki, jak również oba dodatkowe przedmioty miały być prowadzone przez nauczycieli z III LO. Uczniowie tej klasy, wyłaniani na podstawie egzaminów sprawdzających ich predyspozycje, mieli możliwość kontynuowania nauki w III LO. Dzięki temu opieka określonego zespołu nauczycieli nad tą grupą zdolnej młodzieży miała trwać przez 6 lat.

Praca z uczniami w klasach innowacyjnych przyniosła wiele satysfakcji i korzyści obu stronom. Pracowaliśmy ze zdolnymi i ambitnymi zespołami, były to klasy o najwyższej średniej w szkole, uczniowie z tych klas z sukcesami aktywnie uczestniczyli w projektach edukacyjnych i olimpiadach (Osiągnięcia uczniów od 1991/1992 do 2008/2009)

Życzymy przyjemnej lektury
Elżbieta Zienda-Żywiczyńska
Alicja Węsierska-Kwiecień
Katarzyna Witkowska

Tytuł "Szkoła z klasą"

szkoła otrzymała w 2004r.
(certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor,
pani Ewa Bogucka-Fimowicz.