Oferta miejskich jednostek w organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych 2023.
Miło jest nam poinformować, że Ewa Bartoszewicz uczennica klasy IVC zajęła III miejsce w VI edycjj konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes". Nagroda za napisanie i przedstawienie swojego biznesplanu to 3tys. zł. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy IIA Szymon Gromczyński otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta Gala wręczenia stypendium odbyła się 18.11.2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.
Projekt „Lektorium Sejneńskie” kierowany jest do młodych ludzi z okolic Sejn w wieku licealnym. Uczestnicy poznają najważniejsze miejsca dziedzictwa kulturowego czterech miast polski Wrocławia, Gdańska, Warszawy i Lublina. Poznają muzea z bogactwem ich zasobów, zwiedzają nowoczesne, multimedialne wystawy, zabytki architektury z ich historią, odwiedzają teatry i sale koncertowe. Wszystko po to, żeby poszerzać wiedzę, doświadczać artystycznych doznań, rozwijać swą wrażliwość, by wyrastać na aktywnych odbiorców kultury i sztuki. W dniach 1 - 3 października 2022 r. odbył się pierwszy wyjazd naszego Lektorium Sejneńskiego. Grupa młodzieży z liceów w Sejnach, Suwałkach i Augustowa w towarzystwie tutorów i opiekunów z Sejn i Krasnogrudy wyruszyła w podróż do Trójmiasta.
Miło jest nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły tworzący projekty Civitas; Na zdrowie w GŁOWIE; Podaj rękę i mierz wysoko; Zakręceni-wykształceni przeszli do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Serdeczne gratulacje!
Kolejny nasz projekt został doceniony. "Legend has it" realizowany przez klasę 3A zdobył Krajową Odznakę Jakości w programie eTwinning. Jego koordynatorem był pan Michał Sośnicki. Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus+ KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele biorą udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt realizowany jest we współpracy ze szkołami z Serbii, Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXI Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '23". Regulamin Konkursu.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

Ogromną wagę przywiązywaliśmy do uatrakcyjniania zajęć edukacyjnych. Jedną z takich form były wycieczki szkolne. Organizowaliśmy wyjazdy o charakterze poznawczym, badawczym i integracyjnym – do ważnych miejsc historycznych i kulturalnych, czy interesujących pod względem geograficznym (np. Kraków, Warszawa, Trójmiasto, Góry Stołowe, Tatry) i za granicę (np. litewski szlak Adama Mickiewicza, Praga, Wiedeń, Londyn). Wiele klas, w ramach edukacji regionalnej, uczestniczyło w wycieczkach po Suwalszczyźnie pod merytoryczną opieką geografa Jacka Kwietnia. Uczniowie poznawali również nasz region uczestnicząc w wycieczkach rowerowych (org. Jacek Kwiecień, Marek Iwanicki) czy spływach kajakowych (org. Danuta Worobiczuk, Beata Gruza).

Podejmowaliśmy współpracę z przedstawicielami środowisk naukowych. Na rok szkolny 1998/99 datują się kontakty z prof. Markiem Niezgódką, matematykiem, dyrektorem Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach tej współpracy nasza młodzież mogła uczestniczyć w obozach naukowych dla uzdolnionej młodzieży prowadzonych przez naukowców UW.

Często gościli u nas z wykładami pracownicy naukowi, np.:

1999 - wykład, prof. Magdaleny FikusNowe stulecie genetyki”;

2002 - dr Jerzy Fiećko, pracownik naukowy UAM Poznań, prowadził zajęcia seminaryjne na temat „Lalka Bolesława Prusa”,
w 2004r. przeprowadził lekcję na temat „Wielkiej Improwizacji”,
w roku 2007 poprowadził warsztaty na temat „Treny Jana Kochanowskiego” i miał wykład „Antagonizm wieszczów. Mickiewicz a Krasiński”.

W lutym 2003 wykładał dr S. Dobrzyński, prac. naukowy UMK w Toruniu na temat „Stereotypy w historii”;

od dwóch lat gościmy regularnie pracowników IPN w Białymstoku z wykładami z zakresu najnowszej historii Polski.

Tytuł "Szkoła z klasą"

szkoła otrzymała w 2004r.
(certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor,
pani Ewa Bogucka-Fimowicz.