Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Regulamin Konkursu
6.09.2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole niezwykłego człowieka - pana Mariana Turskiego polskiego historyka, dziennikarza i działacza społecznego. Z uwagą wysłuchaliśmy opowieści o spełnianiu marzeń, o dźwiękach, obrazach i wartościach. I o tym, jak zachować człowieczeństwo.
Uroczysta gala, na której rozdano stypendia, nagrody i listy gratulacyjne uczniom, nauczycielom i dyrektorom odbyła się 18.09.2023 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury. Od 2016 r. funkcjonuje Program wspierania rozwoju uczniów zdolnych „Zdolny Suwalczanin”. Stypendia i nagrody przyznano 87 uczniom. Uczniowie nagrodzeni z naszej szkoły to: Szymon Cimochowski z klasy IVA za osiągnięcia w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Opiekun: Leszek Harasimowicz. Gabriela Wiszniewska z klasy 3B za osiągnięcia w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Opiekun: Barbara Okrój. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że oficjalną stronę internetową imprezy Odlotowe Suwałki Air Show 2023 - odlotowesuwalki.pl , przygotowali uczniowie klasy 3A: Oskar Żuryński, Łukasz Krajewski, Jakub Osypiuk. Serdeczne gratulacje!
W mojej małej okolicy: Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Sejnach - podczas zbiorowej wystawy suwalskich fotografików, która odbędzie się latem 2023 roku..
W dniu 14.09.2023 r. wręczono nagrody laureatom konkursu, który odbywał się na platformie Tik Tok pod tytułem #pogodnesuwałkisegreguja ! I miejsce otrzymała Agnieszka Cieślukowska z klasy 3C. Serdeczne gratulacje!
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

Rozbudzaniu zainteresowań uczniów i poszerzaniu ich wiedzy służyło organizowanie seminariów i konferencji naukowych we współpracy z placówkami pozaszkolnymi. Do tych, z którymi współpracujemy najczęściej, można zaliczyć Archiwum Państwowe w Suwałkach, Wigierski Park Narodowy czy Suwalsko-Augustowskie Towarzystwo Naukowe.

W ramach tej współpracy odbyły się w naszej szkole:
konferencja naukowaCzłowiek czy maszyna w XXI wieku?”,
(2009) seminariumWielokulturowość Suwalszczyzny – Romowie”,
(2010) „Żydzi na Suwalszczyźnie”, „Szkoci na Suwalszczyźnie”,
(2009) prelekcja i dyskusja na temat przyczyn wprowadzenia w Polsce stanu wojennego „Co zdarzyło się 28 lat temu?” – wykład pracownika IPN Marcina Zwolskiego i film o kobietach internowanych w Gołdapi, pt. „Opowieści gołdapskiego lasu” – w rocznicę stanu wojennego,
(2010) „Karol Brzostowski i Michał Ludwik Pac – rzecz o patriotyzmie w 180. rocznicę powstania listopadowego” - wykład Sławomira Filipowicza oraz dyskusja młodzieży na temat dziewiętnastowiecznego i współczesnego patriotyzmu.
Seminarium poświęcone fizyce jądrowej organizowane we współpracy z Działem Szkolenia i Doradztwa Instytutu Problemów Jądrowych im. A. Sołtana w Warszawie.

Historia szkoły

Tytuł "Szkoła z klasą"

szkoła otrzymała w 2004r. 
(certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor,
pani Ewa Bogucka-Fimowicz.