Oferta miejskich jednostek w organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych 2023.
Miło jest nam poinformować, że Ewa Bartoszewicz uczennica klasy IVC zajęła III miejsce w VI edycjj konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes". Nagroda za napisanie i przedstawienie swojego biznesplanu to 3tys. zł. Serdecznie gratulujemy!
Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy IIA Szymon Gromczyński otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta Gala wręczenia stypendium odbyła się 18.11.2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.
Projekt „Lektorium Sejneńskie” kierowany jest do młodych ludzi z okolic Sejn w wieku licealnym. Uczestnicy poznają najważniejsze miejsca dziedzictwa kulturowego czterech miast polski Wrocławia, Gdańska, Warszawy i Lublina. Poznają muzea z bogactwem ich zasobów, zwiedzają nowoczesne, multimedialne wystawy, zabytki architektury z ich historią, odwiedzają teatry i sale koncertowe. Wszystko po to, żeby poszerzać wiedzę, doświadczać artystycznych doznań, rozwijać swą wrażliwość, by wyrastać na aktywnych odbiorców kultury i sztuki. W dniach 1 - 3 października 2022 r. odbył się pierwszy wyjazd naszego Lektorium Sejneńskiego. Grupa młodzieży z liceów w Sejnach, Suwałkach i Augustowa w towarzystwie tutorów i opiekunów z Sejn i Krasnogrudy wyruszyła w podróż do Trójmiasta.
Miło jest nam poinformować, że uczniowie z naszej szkoły tworzący projekty Civitas; Na zdrowie w GŁOWIE; Podaj rękę i mierz wysoko; Zakręceni-wykształceni przeszli do kolejnego etapu Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Serdeczne gratulacje!
Kolejny nasz projekt został doceniony. "Legend has it" realizowany przez klasę 3A zdobył Krajową Odznakę Jakości w programie eTwinning. Jego koordynatorem był pan Michał Sośnicki. Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus+ KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele biorą udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt realizowany jest we współpracy ze szkołami z Serbii, Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXI Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '23". Regulamin Konkursu.

Zespół Szkół nr 1 w Suwałkach (1991- 2011)

Młodzież miała okazję sprawdzenia się na polu dziennikarskim.

Pierwszą gazetą szkolną, która ukazała się w czerwcu 1992 roku był „Kwartalnik Młodzieży III LO w Suwałkach Comme il faut” (op. Elżbieta Zienda-Żywiczyńska).

We wrześniu 1995 roku zaczął ukazywać się „Nieregularny Miesięcznik III LO”, oficjalnie jeszcze bez nazwy własnej, ale już w pierwszym numerze oswajał czytelników z nazwą Marmurówka. Inicjatorem i redaktorem naczelnym gazety był uczeń Marcin Gora.
W 1997 r.Nieregularny Miesięcznik III LO. Marmurówka.” przemodelował swoją nazwę na „Społeczno – Apolityczny Magazyn III LO Marmurówka”, redagował go nowy zespół pod opieką Anny Kolenkiewicz.

W roku szk. 1999/2000 wydawano też Szkolny Biuletyn Ekologiczny pod opieką Małgorzaty Krzesickiej i Barbary Okrój na sprzęcie komputerowym przekazanym przez ambasadę kanadyjską i przy wsparciu finansowym miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Suwałkach.

Obecnie wydawany jest „Kwartalnik Szkolny Koncept”, szkolni dziennikarze pracują pod opieką Ewy Sidorek.

Nasza strona internetowa www.zs1.suwalki.edu.pl powstała w roku szkolnym 2002/2003, którą administruje Joanna Domuracka.

Tytuł "Szkoła z klasą"

szkoła otrzymała w 2004r.
(certyfikat nr 845/2/2004).
Udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowała ówczesna dyrektor,
pani Ewa Bogucka-Fimowicz.