Z okazji  Międzynarodowego Dnia Archiwów 9 czerwca 2016 r. klasy humanistyczne 1e i 2e odwiedziłysuwalskie Archiwum Państwowe.
Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych "Wirtualne zbiory Archiwum Państwowego w Suwałkach".
Podczas spotkania pracownicy Archiwum poprowadzili warsztaty oraz zaprezentowali prezentacje
multimedialne nt. posiadanych zbiorów cyfrowych z zasobu własnego oraz Litewskiego PaństwowegoArchiwum Historycznego w Wilnie. 9 czerwca obchodzimy na całym świecie Międzynarodowy Dzień Archiwów. Pozwala to corocznie przypominać o misji archiwów i ich znaczeniu dla zachowania zbiorowej pamięci narodów i społeczeństw wszybko zmieniającej się rzeczywistości.
Zajęcia w Archiwum Państwowym wpisują się w realizację
innowacji Akademia Humanisty.
Przygotowanie: Elżbieta Zienda Żywiczyńska
Print Download