Mamy kolejny sukces!

Weronika Jałbrzykowska, uczennica klasy ID zajęła II miejsce w 34 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego.

15 czerwca 2016 r.w Nidzicy odbył się 34 Ogólnopolski Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej. Koncert galowy odbył się w sali rycerskiej zamku. Organizatorami konkursu byli Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Francuskiej w Warszawie i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy. W konkursie wystartowało 15 recytatorów wyłonionych w eliminacjach regionalnych. I tak gościliśmy uczniów m.in. z Katowic , Poznania, Łodzi , Gdyni, Krakowa, Suwałk, Żywca , Aleksandrowa Łódzkiego oraz Nidzicy. Zmagania konkursowe trwały od godz. 10.00. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach – szkoły podstawowe , gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Uczestników oceniało jury w składzie: Xsavier Wasson - attache ds współpracy edukacyjnej, Małgorzata Sokołowicz z Instytutu Romanistyki UW oraz Joanna Nojszewska, redaktor działu kultury miesięcznika "Twój Styl".

http://nidzica.wm.pl/

Opiekun młodzieży: Krystyna Słowicka

Serdecznie gratulujemy!

Print Download