Miło jest nam poinformować, że Weronika Jabłrzykowska zajęła I miejsce w XXXV Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego w Nidzicy. 

7 czerwca 2017r. nidzicki zamek ponownie rozbrzmiewał językiem francuski. Tego dnia do Nidzicy zawitali młodzi recytatorzy z całej Polski by zmierzyć się w finale konkursu prozy i poezji frankofońskiej. W finale brali udział uczniowie , którzy wygrali eliminacje regionalne w Warszawie , Gdyni, Nidzicy czy Katowicach. Patronat nad konkursem objęli : Ambasada Francji , Ambasada Kanady , Ambasada Szwajcarii , Ambasada Maroka , Ambasada Tunezji , Narodowe Centrum Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Nidzicy

 

Uczestników oceniało jury w skład którego wchodzili przedstawiciele Ambasady Francji , Uniwersytety Warszawskiego , oraz osobowości świata kultury. Do konkursu zakwalifikowało się 14 uczestników.

Opiekun młodzieży: Krystyna Słowicka

 

Serdecznie gratulujemy!

Print Download