Rok szkolny 2021/2022 to wyjątkowy czas w historii naszej szkoły - świętuje ona bowiem Jubileusz 30-lecia swojego istnienia, który chcemy uczcić wieloma projektami i akcjami.
Miło jest nam poinformować, iż decyzją komisji oceniającej pomysły biznesowe w Konkursie "Biznesówki - ZaPARKuj swój biznes" I miejsce zdobył Miłosz Stojanowski prezentując swój pomysł biznesowy "100 filmowski" III miejsce zdobyły Gabriela Hołdyńska, Martyna Rutkowska i Aleksandra Paulakowska za pomysł biznesowy Wrotkarnia ,,Roll’n’Disco” Organizatorem konkursu BizneSÓWKI - ZaPARKuj swój BIZNES jest Miasto Suwałki oraz Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach sp. z o.o. Patronatu honorowego udzieliła Młodzieżowa Rada Miasta Suwałk. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
W dniu 27 marca 2022 r. odbył się finał XX Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "Plamka '22". Uczestnicy wykonywali prace na temat: "Złota Polska Jesień". Lista finalistów "PLAMKA '22": I miejsce Julia Kruszyłowicz, II miejsce Nina Kuprewicz, III miejsce Hanna Modzelewska, IV miejsce Piotr Kacprzyk. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że Martyna Wasilewska i Igor Barmuta uzyskali jeden z najlepszych wyników w Polsce w procesie rekrutacyjnym do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tym samym 1 czerwca 2022 będą reprezentować społeczność III LO w Suwałkach na posiedzeniu XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek: Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek
Miło jest nam poinformować, że Projekt eTwinning "Wy(MYŚL)one wiadomości" realizowany przez uczniów klasy 3dP we współpracy z 9 szkołami w Polsce otrzymał Krajową Odznakę Jakości za wysoką jakość realizowanych zadań . Projekt dotyczył podniesienia świadomości korzystania ze źródeł internetowych oraz weryfikacji wiadomości. Koordynatorami projektu byli p. Marcin Hościłowicz i p. Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!

Autor: Olga Wielogórska

który chcemy uczcić wieloma projektami i akcjami.

Projekty:

Konkurs wzorowany na teleturnieju 1 z 10 "Czy znasz historię swojej szkoły?"

Wydanie tomiku wierszy uczniowskich "W oknach słowa"

„Marmurówka” – prasa szkolna na 30-lecie

Akcja dydaktyczna "Nasze WARTOŚCI". W 1995 roku, z inicjatywy dyrektora Ryszarda Żukowskiego, społeczność III LO zdecydowała w referendum o wartościach, które zostały symbolicznie przedstawione na Znaczku Szkoły – Dąb prześwietlony tęczą i sentencja: Tempus Nostrum Est.

"Poznajmy się - spotkania z absolwentami 3LO":

-  21 września 2021 r. o godz. 12.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury odbył się koncert młodzieżowego zespołu "The Boars". Wokalistą w zespole był tegoroczny absolwent naszej szkoły Tomasz Kopecki.

- 16 listopada 2021 r. klasy 1E, 2E, 3DPod i 3EGim spotkały się, w ramach działań otwartych związanych z Rokiem Jubileuszowym - 30-lecie III LO, z absolwentem naszej szkoły - Sebastianem  Kuczyńskim - muzykiem, organistą, artystą, absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Sebastian wprowadził społeczność szkoły w świat organów oraz muzyki organowej.

- 21 stycznia 2022 r. koncert naszego absolwenta Macieja Kwiatkowskiego - założyciela i lidera zespołu komediowego Kwiatkowski i Bank, z którym w 2018 roku zdobył laury na festiwalach i konkursach kabaretowych takich jak: Paka - 1 miejsce, Mulatka - 1 miejsce ( dwa razy) czy Lidzbarskie Wieczoru Humory i Satyry -Grand Prix. Zespół tworzy wspólnie muzyczno-komediowy spektakl. Maciej Kwiatkowski od 16 lat działa w światku kabaretowym, jest pisarzem opowiadań, słuchowisk radiowych, scenariuszy teatralnych, skeczy, piosenek a przy okazji nierzadko sam je wykonuje. Doceniany przez krytyków,  kreuje niszowy literacki i absurdalny świat. Historyk polskiego Kabaretu.

"Poznajmy się - absolwentci 3LO":

Bogumił Kamiński

Karina Sosnowska

Olga Wielogórska

Alan Misiewicz

Tomasz Organek

Wojciech Pająk

Sebastian Kuczyński

Maciej Kwiatkowski

Galerie Trzeciego - wspomnienia, pasje, relacje:

Galeria prac Joanny Jabłońskiej na IV piętrze budynku szkoły

Malarstwo naścienne w salach: