Miło jest nam poinformować, iż Igor Przybylak uczeń klasy 3B został Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Suwałkach. Serdecznie gratulujemy!
Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus + KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele będą brać udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt realizowany będzie przez najbliższe 2 lata we współpracy ze szkołami z Serbii,Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Produktem końcowym będzie gra komputerowa z wykorzystaniem zadań z fizyki, chemii, biologii, matematyki i geografii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XX Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '22".
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek: Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek
Miło jest nam poinformować, że Projekt eTwinning "Wy(MYŚL)one wiadomości" realizowany przez uczniów klasy 3dP we współpracy z 9 szkołami w Polsce otrzymał Krajową Odznakę Jakości za wysoką jakość realizowanych zadań . Projekt dotyczył podniesienia świadomości korzystania ze źródeł internetowych oraz weryfikacji wiadomości. Koordynatorami projektu byli p. Marcin Hościłowicz i p. Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!
16 września 2021 r. jest Dniem Patrona. 16 września 1880 r. urodził się Alfred Lityński, patron naszej szkoły. Co roku, o tej porze odbywa się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbędzie się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

 

Rok szkolny 2021/2022 to wyjątkowy czas w historii naszej szkoły - świętuje ona bowiem Jubileusz 30-lecia swojego istnienia, który chcemy uczcić wieloma projektami i akcjami. Ich inicjatorami, adresatami i uczestnikami jest społeczność III LO.

 

Kalendarium obchodów 30-lecia szkoły:

Projekty

 • Pierwszym wydarzeniem, w którym bierze udział społeczność naszej szkoły jest koncert młodzieżowego zespołu "The Boars". W dniu 21 września 2021 r. o godz. 12.00 spotykamy się w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wokalistą w zespole jest tegoroczny absolwent naszej szkoły Tomasz Kopecki.
 • Konkurs wzorowany na teleturnieju 1 z 10 "Czy znasz historię swojej szkoły?"
 • Wydanie tomiku wierszy uczniowskich "W oknach słowa"
 • „Marmurówka” – prasa szkolna na 30-lecie
 • Akcja dydaktyczna "Nasze WARTOŚCI"W 1995 roku, z inicjatywy dyrektora Ryszarda Żukowskiego, społeczność III LO zdecydowała w referendum o wartościach, które zostały symbolicznie przedstawione na Znaczku Szkoły – Dąb prześwietlony tęczą i sentencja: Tempus Nostrum Est.
 • "Poznajmy się - spotkania z absolwentami 3LO": 
  W dniu 16.11.2021 r. klasy 1E, 2E, 3DPod i 3EGim spotkały się, w ramach działań otwartych związanych z Rokiem Jubileuszowym - 30-lecie III LO, z absolwentem naszej szkoły - Sebastianem Kuczyńskim - muzykiem, organistą, artystą, absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Sebastian wprowadził społeczność szkoły w świat organów oraz muzyki organowej. 
 • Galerie Trzeciego - wspomnienia, pasje, relacje
 • Koncert na 1 czerwca pod hasłem "30x3, czyli 30 lat Trzeciego"
 • Podsumowanie Roku Jubileuszowego - 1 czerwca 2022 r. - uroczystość z udziałem zaproszonych gości

Działania otwarte

 • „Poznajmy się - spotkania z absolwentami III LO” - cykl spotkań w formie online, wykładów, warsztatów, koncertu
 • „Nie jesteśmy samotną wyspą” – realizacja projektów z instytucjami wspierającymi proces edukacyjny
 • „Galerie Trzeciego” – wspomnienia, pasje, relacje

 

 Galeria zdjęć: Jubileusz 30-lecia szkoły 2021