Rozpoczynamy realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS, którego celem jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta
Mieliśmy zaszczyt gościć niezwykłego człowieka - pana Mariana Turskiego polskiego historyka, dziennikarza i działacza społecznego. Z uwagą wysłuchaliśmy opowieści o spełnianiu marzeń, o dźwiękach, obrazach i wartościach. I o tym, jak zachować człowieczeństwo.
Uroczysta gala, na której rozdano stypendia, nagrody i listy gratulacyjne uczniom, nauczycielom i dyrektorom odbyła się 18.09.2023 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury. Od 2016 r. funkcjonuje Program wspierania rozwoju uczniów zdolnych „Zdolny Suwalczanin”. Stypendia i nagrody przyznano 87 uczniom. Uczniowie nagrodzeni z naszej szkoły to: Szymon Cimochowski z klasy IVA za osiągnięcia w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Opiekun: Leszek Harasimowicz. Gabriela Wiszniewska z klasy 3B za osiągnięcia w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Opiekun: Barbara Okrój. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że oficjalną stronę internetową imprezy Odlotowe Suwałki Air Show 2023 - odlotowesuwalki.pl , przygotowali uczniowie klasy 3A: Oskar Żuryński, Łukasz Krajewski, Jakub Osypiuk. Serdeczne gratulacje!
W mojej małej okolicy: Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Sejnach - podczas zbiorowej wystawy suwalskich fotografików, która odbędzie się latem 2023 roku..
W dniu 14.09.2023 r. wręczono nagrody laureatom konkursu, który odbywał się na platformie Tik Tok pod tytułem #pogodnesuwałkisegreguja ! I miejsce otrzymała Agnieszka Cieślukowska z klasy 3C. Serdeczne gratulacje!
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Regulamin Konkursu
Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX organizowanym pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej i polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru.
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.

Dnia 21 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbył się "Słodki mecz", którego głównymi organizatorkami były nauczycielki: Hanna Danielewicz i Beata Gruza oraz uczennice klasy IIC: Natalia Gałażyn i Patrycja Rółkowska.

Słodki mecz, to impreza, która na stałe wpisała się w tradycję naszej szkoły.

Od kilkunastu lat podczas meczu siatkówki zbieramy słodycze dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Suwałkach.

Mecz pomiędzy uczniami IIII i II LO uatrakcyjniły występy taneczne chłopaków z klasy IA (Michała Zawadzkiego)  i IC (Michałą Butkiewicza) oraz maraton zumby w wykonaniu dziewcząt z klasy IC (Martyny Jurczyk, Klaudii Witkowskiej, Agaty Serafin) i IB (Martyny Zawadzkiej).

Na spotkanie przybyło wielu uczniów z naszej szkoły. Dołączył do nas również klub kibica „Ultras” z II LO. Chłopcy aktywnie włączyli się w zbiórkę słodyczy, zabawę i kibicowanie.

Połączył nas wspólny cel i po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy się świetnie bawić pomagając  potrzebującym.

Do zobaczenia za rok!

Słodki mecz 2014/2015