Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Regulamin Konkursu
6.09.2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole niezwykłego człowieka - pana Mariana Turskiego polskiego historyka, dziennikarza i działacza społecznego. Z uwagą wysłuchaliśmy opowieści o spełnianiu marzeń, o dźwiękach, obrazach i wartościach. I o tym, jak zachować człowieczeństwo.
Uroczysta gala, na której rozdano stypendia, nagrody i listy gratulacyjne uczniom, nauczycielom i dyrektorom odbyła się 18.09.2023 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury. Od 2016 r. funkcjonuje Program wspierania rozwoju uczniów zdolnych „Zdolny Suwalczanin”. Stypendia i nagrody przyznano 87 uczniom. Uczniowie nagrodzeni z naszej szkoły to: Szymon Cimochowski z klasy IVA za osiągnięcia w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Opiekun: Leszek Harasimowicz. Gabriela Wiszniewska z klasy 3B za osiągnięcia w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Opiekun: Barbara Okrój. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że oficjalną stronę internetową imprezy Odlotowe Suwałki Air Show 2023 - odlotowesuwalki.pl , przygotowali uczniowie klasy 3A: Oskar Żuryński, Łukasz Krajewski, Jakub Osypiuk. Serdeczne gratulacje!
W mojej małej okolicy: Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Sejnach - podczas zbiorowej wystawy suwalskich fotografików, która odbędzie się latem 2023 roku..
W dniu 14.09.2023 r. wręczono nagrody laureatom konkursu, który odbywał się na platformie Tik Tok pod tytułem #pogodnesuwałkisegreguja ! I miejsce otrzymała Agnieszka Cieślukowska z klasy 3C. Serdeczne gratulacje!
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.

 

 

Architektury i procesy z przeszłości ustępują miejsca bardziej nowoczesnym aplikacjom działającym w czasie rzeczywistym dzięki systemom IoT (Internet of Things) i zbieranym przez nie danym. Powstają dynamiczne platformy danych, a nasza zdolność do pozyskiwania danych przy użyciu najnowszych technik analitycznych rośnie. 

Dlatego aby zdobyć przewę i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, uczmy się nowych umiejętności. Umiejętności takie jak zbieranie, przechowywanie i wizualizacja danych uzyskanych z czujników IoT są bardzo poszukiwane. Podczas tego kursu można zdobyć informacje jak korzystać z analizy danych w działalności gospodarczej lub marketingowej. Spostrzeżenia te mogą pomóc firmom w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji.

 

Umiejętności kształtowane podczas kursu:

- wykorzystanie języka programowania Python do tworzenia kodu, który odczytuje dane z czujników i przechowuje je w bazie danych SQL,

- wizualizowanie, czyszczenie, manipulowanie i integrowanie zbiorami danych,

- poznanie podstawowych zasad działania platform Big Data, takich jak Hadoop,

- wykorzystanie storytellingu do prezentowania spostrzeżeń uzyskanych z wyodrębnionych danych. 

 

Instruktor akademii : Joanna Domuracka