Rok szkolny 2021/2022 to wyjątkowy czas w historii naszej szkoły - świętuje ona bowiem Jubileusz 30-lecia swojego istnienia, który chcemy uczcić wieloma projektami i akcjami.
Spotkanie z Absolwentami. Pan Wojciech Pająk i Pan Kamil Sznel wspominali swoje licealne lata, opowiadali o własnej ścieżce zawodowej, i oczywiście, jak przystało na samorządowców, zachęcali do związania dorosłego życia z Suwałkami. Organizatorzy spotkania: Malwina Kwiecień i Igor Przybylak
Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła drużynowo zajęła wśród dziewcząt I miejsce, natomiast chłopcy II w Teście Coopera. Wynik bardzo cieszy, ponieważ w rywalizacji brało udział ok. 50 uczniów z każdej szkoły. W zawodach wystartowało 6 szkół. Warto przypomnieć, że Test Coopera to bieg ciągły. W czasie 12 minut sędziowie mierzą odległość, jaką pokona zawodnik. Opiekun młodzieży: Kamil Wiszniewski. Serdeczne gratulacje!
W dniu 27 marca 2022 r. odbył się finał XX Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "Plamka '22". Uczestnicy wykonywali prace na temat: "Złota Polska Jesień". Lista finalistów "PLAMKA '22": I miejsce Julia Kruszyłowicz, II miejsce Nina Kuprewicz, III miejsce Hanna Modzelewska, IV miejsce Piotr Kacprzyk. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że Martyna Wasilewska i Igor Barmuta uzyskali jeden z najlepszych wyników w Polsce w procesie rekrutacyjnym do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tym samym 1 czerwca 2022 będą reprezentować społeczność III LO w Suwałkach na posiedzeniu XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
Uczniowie naszej szkoły, już po raz trzeci, uczestniczyli w ogólnopolskim programie "Szkoła Kompetencji Przyszłości " - Zwolnieni z Teorii. Jest to praktyczna olimpiada, oparta na Metodzie Prawdziwych Projektów, autorskiej adaptacji na polskie warunki, metody stworzonej na Harvardzie, tzw. The field method. Zadaniem uczniów jest działanie w zespole - zaplanowanie oraz wdrażanie własnego projektu społecznego. Opiekun młodzieży: Krystyna Słowicka
Miło jest nam poinformować, że uczniowie klas 1A i 2A ukończyli kurs "PCAP: Programming Essentials In Python" w ramach Cisco Networking Academy i otrzymali Certyfikat potwierdzający opanowanie umiejętności w zakresie programowania w języku Python. Instruktor akademii:Joanna Domuracka. Serdeczne gratulacje!
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus+ KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele biorą udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt jest realizowany we współpracy ze szkołami z Serbii, Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
6 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie rowerowym "III LO WIGRY TOUR" Przejechali trasę wokół jeziora Wigry - około 50km. Opiekunowie młodzieży: Jacek Kwiecień, Wojciech Makowski, Adam Kozłowski.

Galeria szachy

Treningi : sobota: 12.00 - 13.00

Licealiada Województwa Podlaskiego Dziewcząt 2013 Białystok

W dniu 30.11.2013r. odbył się finał wojewódzki Licealiady Szachowej grupy północnej w Białymstoku. Walkę szachową rozegrało osiem drużyn w składzie czteroosobowym. Naszą szkołę reprezentowały cztery zawodniczki, które zajęły II miejsce w województwie.

Drużyna dziewcząt:
Kamila Jaśkiewicz IC
Joanna Jaśkiewicz IIC
Monika Stankiewicz IIB
Agata Sikorska IIID

Tabela wyników:

1. I LO Białystok
2. IIILO Suwałki
3. I LO Suwałki
4. ZSEIO 6 Łomża
5. ZSOIZ Ciechanowiec
6. I LO Bielsk Podlaski
7. IV LO Białystok
8. VI LO Białystok

Więcej informacji na stronie: www.chessarbiter.com

LICEALIADA WOJ. PODLASKIEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W SZACHACH - GRUPA PÓŁNOCNA

W dniu 09.11.2013 r. odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej Szachy w Suwałkach. Udział w zawodach wzięły dziewczyny i chłopcy. System rozgrywek to każda drużyna z każdą. Zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom gry. Do finału grupy Północnej awansuje po 2 zespoły dziewcząt i chłopców. Opiekunem i trenerem grup jest Rafał Balano.

Naszą szkołę reprezentowały poszczególne składy:

Drużyna dziewcząt: (II miejsce- awans do finału) Ranking składu:1250
1. Jaśkiewicz Joanna IIC
2. Stankiewicz Monika IIB
3. Sikorska Agata IIID
4. Vacat (bak obsady)

Drużyna chłopców: (III miejsce- brak awansu) Ranking składu: 1367
1. Poświatowski Bartosz IF
2. Gałaszewski Patryk IIIA
3. Żukowski Dawid IIE
4. Aleksandrowicz Przemysław IID

Wszelkie informacje o wynikach są dostępne na stronie: www.chessarbiter.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 17.XI.2012r odbył się turniej szachowy –Grupa Północna. W rywalizacji brało udział wiele zespołów dziewczyn i chłopców z różnych szkół .

Informacje podstawowe
Nazwa turnieju: LICEALIADA WOJ. PODLASKIEGO DZIEWCZĄT W SZACHACH - GRUPA PÓŁNOCNA
Data rozpoczęcia: 2012-11-17
Data zakończenia: 2012-11-17