Miło jest nam poinformować, że uczeń klasy IIA Szymon Gromczyński otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta Gala wręczenia stypendium odbyła się 18.11.2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.
Projekt „Lektorium Sejneńskie” kierowany jest do młodych ludzi z okolic Sejn w wieku licealnym. Uczestnicy poznają najważniejsze miejsca dziedzictwa kulturowego czterech miast polski Wrocławia, Gdańska, Warszawy i Lublina. Poznają muzea z bogactwem ich zasobów, zwiedzają nowoczesne, multimedialne wystawy, zabytki architektury z ich historią, odwiedzają teatry i sale koncertowe. Wszystko po to, żeby poszerzać wiedzę, doświadczać artystycznych doznań, rozwijać swą wrażliwość, by wyrastać na aktywnych odbiorców kultury i sztuki. W dniach 1 - 3 października 2022 r. odbył się pierwszy wyjazd naszego Lektorium Sejneńskiego. Grupa młodzieży z liceów w Sejnach, Suwałkach i Augustowa w towarzystwie tutorów i opiekunów z Sejn i Krasnogrudy wyruszyła w podróż do Trójmiasta.
Od 1 października do 9 grudnia 2022 r. można przesyłać zgłoszenia do wzięcia udziału w VI edycji konkursu "BizneSÓWKI - zaPARKuj swój Biznes", którego organizatorem jest Park Naukowo-Technologiczny w Suwałkach oraz Prezydent Miasta Suwałk. Celem Konkursu jest aktywizacja i pobudzanie rozwoju suwalskiej przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadpodstawowych mających siedziby na terenie Miasta Suwałki chcących uruchomić i rozwijać własne firmy w Suwałkach. Zainteresowani konkursem uczniowie mogą zgłaszać się w szkole do Pani Joanny Domurackiej i Pani Krystyny Słowickiej.
W dniu 16 września 2022 r. obchodzimy Dzień Patrona III LO. - prof. Alfreda Lityńskiego - wybitnego polskiego uczonego, hydrobiologa i nauczyciela.
Zrób własny projekt społeczny i zdobądź międzynarodowy certyfikat. www.zwolnienizteorii.pl
Kolejny nasz projekt został doceniony. "Legend has it" realizowany przez klasę 3A zdobył Krajową Odznakę Jakości w programie eTwinning. Jego koordynatorem był pan Michał Sośnicki. Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie "FROM GAME TO STEM" w ramach programu Erasmus+ KA2. Projekt realizuje pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych i podniesienie umiejętności językowych. W trakcie projektu nasi uczniowie i nauczyciele biorą udział w przedsięwzięciach z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka, fizyka, geografia, informatyka. Projekt realizowany jest we współpracy ze szkołami z Serbii, Hiszpanii, Turcji i Bułgarii. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
„Lekcja o Funduszach Europejskich” w naszej szkole! Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Lekcja o Funduszach Europejskich VII”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Tegoroczna edycja projektu poświęcona jest zagadnieniom rozwoju lokalnego. Uczniowie poprzez grę planszową i materiały edukacyjne zrozumieją czym jest zaangażowanie mieszkańców w rozwój miejscowości i skąd brać środki na finansowanie pomysłów, które zmieniają lokalną przestrzeń.

Galeria szachy

Treningi : sobota: 12.00 - 13.00

Licealiada Województwa Podlaskiego Dziewcząt 2013 Białystok

W dniu 30.11.2013r. odbył się finał wojewódzki Licealiady Szachowej grupy północnej w Białymstoku. Walkę szachową rozegrało osiem drużyn w składzie czteroosobowym. Naszą szkołę reprezentowały cztery zawodniczki, które zajęły II miejsce w województwie.

Drużyna dziewcząt:
Kamila Jaśkiewicz IC
Joanna Jaśkiewicz IIC
Monika Stankiewicz IIB
Agata Sikorska IIID

Tabela wyników:

1. I LO Białystok
2. IIILO Suwałki
3. I LO Suwałki
4. ZSEIO 6 Łomża
5. ZSOIZ Ciechanowiec
6. I LO Bielsk Podlaski
7. IV LO Białystok
8. VI LO Białystok

Więcej informacji na stronie: www.chessarbiter.com

LICEALIADA WOJ. PODLASKIEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W SZACHACH - GRUPA PÓŁNOCNA

W dniu 09.11.2013 r. odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej Szachy w Suwałkach. Udział w zawodach wzięły dziewczyny i chłopcy. System rozgrywek to każda drużyna z każdą. Zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom gry. Do finału grupy Północnej awansuje po 2 zespoły dziewcząt i chłopców. Opiekunem i trenerem grup jest Rafał Balano.

Naszą szkołę reprezentowały poszczególne składy:

Drużyna dziewcząt: (II miejsce- awans do finału) Ranking składu:1250
1. Jaśkiewicz Joanna IIC
2. Stankiewicz Monika IIB
3. Sikorska Agata IIID
4. Vacat (bak obsady)

Drużyna chłopców: (III miejsce- brak awansu) Ranking składu: 1367
1. Poświatowski Bartosz IF
2. Gałaszewski Patryk IIIA
3. Żukowski Dawid IIE
4. Aleksandrowicz Przemysław IID

Wszelkie informacje o wynikach są dostępne na stronie: www.chessarbiter.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 17.XI.2012r odbył się turniej szachowy –Grupa Północna. W rywalizacji brało udział wiele zespołów dziewczyn i chłopców z różnych szkół .

Informacje podstawowe
Nazwa turnieju: LICEALIADA WOJ. PODLASKIEGO DZIEWCZĄT W SZACHACH - GRUPA PÓŁNOCNA
Data rozpoczęcia: 2012-11-17
Data zakończenia: 2012-11-17