Rekrutacja FLEX Program 2023/2024 (ulotka informacyjna) - szansa na zdobycie rocznego stypendium w USA

Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX, wymianie kulturowej w pełni finansowanej przez Departament Stanu USA. Aktualna rekrutacja umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2023/24. Aplikować mogą uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas liceum/technikum. Finaliści będą goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju. Udział w Programie jest całkowicie bezpłatny.

W Programie FLEX może wziąć udział uczeń pierwszej, drugiej lub trzeciej klasy liceum/technikum, który:

- ma polskie obywatelstwo,

- urodził się między 15.07.2005 a 15.07.2008 (osoby niepełnosprawne: 15.02.2005-15.07.2008)

- zna język angielski w stopniu komunikatywnym,

- spełnia wymogi dot. uzyskania wizy USA oraz nie spędził więcej niż 90 dni w ciągu ostatnich 5 lat w USA.

Program FLEX pokrywa następujące koszty:

Podróż z miejsca zamieszkania do USA (do rodziny goszczącej) oraz powrót z USA

Miesięczne stypendium na własne wydatki

Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w USA na okres 1 roku

Program szkolny w amerykańskiej szkole średniej

Szkolenie przedwyjazdowe w Polsce

Ubezpieczenie medyczne (z wyłączeniem stwierdzonych chorób przewlekłych oraz opieki stomatologicznej).

Osoby zainteresowane powinny zarejestrować się oraz wypełnić formularz online do 13 października 2022 r.: http://ais.americancouncils.org/flex. Uczniowie mają 10 dni na wypełnienie formularza od momentu rejestracji.

 

Do I etapu rekrutacji rokrocznie przystępuję ok. 2500 chętnych, a ok. 40 z nich zostaje zaproszonych do wyjazdu do USA. W poprzednich latach nasi stypendyści mieszkali w różnych stanach: od Oregonu po Maine, od Arizony po Montanę. Chodzili do różnych szkół średnich, biorąc udział w zawodach sportowych, udzielając się w wolontariacie, a rok spędzony w USA był dla nich niezapomniany. Losy niektórych FLEXerów można poznać na stronie: https://poland.americancouncils.org/aktualnoci. Na profilu FLEX Poland można śledzić ich losy. FLEXerzy są również obecni na Instagramie: FLEX Poland.


Uczniowie, którzy brali udział w programie:

Filip Gawliński z klasy IIIA oraz Daria Bobrowska z klasy IIIB.  

 

Print Download