Wszystkich miłośników wykorzystania technik komputerowych do celów wizualizacji artystycznej zapraszamy do wzięcia udziału w XXII Międzyszkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej "PLAMKA '24". Regulamin Konkursu
6.09.2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole niezwykłego człowieka - pana Mariana Turskiego polskiego historyka, dziennikarza i działacza społecznego. Z uwagą wysłuchaliśmy opowieści o spełnianiu marzeń, o dźwiękach, obrazach i wartościach. I o tym, jak zachować człowieczeństwo.
Uroczysta gala, na której rozdano stypendia, nagrody i listy gratulacyjne uczniom, nauczycielom i dyrektorom odbyła się 18.09.2023 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury. Od 2016 r. funkcjonuje Program wspierania rozwoju uczniów zdolnych „Zdolny Suwalczanin”. Stypendia i nagrody przyznano 87 uczniom. Uczniowie nagrodzeni z naszej szkoły to: Szymon Cimochowski z klasy IVA za osiągnięcia w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Opiekun: Leszek Harasimowicz. Gabriela Wiszniewska z klasy 3B za osiągnięcia w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Opiekun: Barbara Okrój. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że oficjalną stronę internetową imprezy Odlotowe Suwałki Air Show 2023 - odlotowesuwalki.pl , przygotowali uczniowie klasy 3A: Oskar Żuryński, Łukasz Krajewski, Jakub Osypiuk. Serdeczne gratulacje!
W mojej małej okolicy: Za nami rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i wręczenie nagród. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace uczestników konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Sejnach - podczas zbiorowej wystawy suwalskich fotografików, która odbędzie się latem 2023 roku..
W dniu 14.09.2023 r. wręczono nagrody laureatom konkursu, który odbywał się na platformie Tik Tok pod tytułem #pogodnesuwałkisegreguja ! I miejsce otrzymała Agnieszka Cieślukowska z klasy 3C. Serdeczne gratulacje!
INFORMATOR: POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Miło jest nam poinformować, że Patryk Barszczewski 2c, Julia Kruszyłowicz 2c, Oskar Żuryński 2a wzięli udział w warsztatach filmowych Fundacji Bardzo Dziki Wschód.

Innowacja AKADEMIA HUMANISTY:  33 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego: Życie codzienne w PRL-u  - „Gra w KOLEJKĘ” -  grę planszową opracowaną przez IPN ( 09. grudnia 2014).

09.12.2014 byliśmy (1E i 2E ) w salonie  gier GRATOSFERA i wcielaliśmy się w rolę zabieganych kolejkowiczów z lat 80-tych. Doświadczaliśmy, jak nasi rodzice, dziadkowie (szarzy obywatele PRL-u) zdobywali potrzebne produkty i ... jakiej strategii (!) wymagała ta GRA.

Jak zdobyć kostkę mydełka „for you”, kiedy każdy stojący w kolejce też go potrzebuje?

Jak wpisać się na SPOŁECZNĄ LISTĘ KOLEJKOWĄ?

Czy kupić kolejną lampkę, albo stolik – oczywiście,  przecież zawsze można je odsprzedać albo zamienić się na inny towar, np. z kolegą z pracy?

A może wynająć STACZA KOLEJKOWEGO, bo ma być dostawa papieru toaletowego?

Na pewno warto nawiązać dobre kontakty z ekspedientką z mięsnego, to może sprzeda coś SPOD LADY….

 

Uff, jak dobrze że to już przeszłość !!!

Czemu, komu zawdzięczamy naszą obecną, ucywilizowaną rzeczywistość ?  – takie musi być następne pytanie po tej „kolejkowej lekcji”.