Rok szkolny 2021/2022 to wyjątkowy czas w historii naszej szkoły - świętuje ona bowiem Jubileusz 30-lecia swojego istnienia, który chcemy uczcić wieloma projektami i akcjami.
Miło jest nam poinformować, iż decyzją komisji oceniającej pomysły biznesowe w Konkursie "Biznesówki - ZaPARKuj swój biznes" I miejsce zdobył Miłosz Stojanowski prezentując swój pomysł biznesowy "100 filmowski" III miejsce zdobyły Gabriela Hołdyńska, Martyna Rutkowska i Aleksandra Paulakowska za pomysł biznesowy Wrotkarnia ,,Roll’n’Disco” Organizatorem konkursu BizneSÓWKI - ZaPARKuj swój BIZNES jest Miasto Suwałki oraz Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach sp. z o.o. Patronatu honorowego udzieliła Młodzieżowa Rada Miasta Suwałk. Opiekun młodzieży: Joanna Domuracka Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować,że Nasza Szkoła otrzymała Europejski Puchar Europy czyli - europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych przyznawany przez Komisarz Unii Europejeskiej d.s. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koordynator projektu: Marcin Hościłowicz
W dniu 27 marca 2022 r. odbył się finał XX Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej "Plamka '22". Uczestnicy wykonywali prace na temat: "Złota Polska Jesień". Lista finalistów "PLAMKA '22": I miejsce Julia Kruszyłowicz, II miejsce Nina Kuprewicz, III miejsce Hanna Modzelewska, IV miejsce Piotr Kacprzyk. Serdeczne gratulacje!
Miło jest nam poinformować, że Martyna Wasilewska i Igor Barmuta uzyskali jeden z najlepszych wyników w Polsce w procesie rekrutacyjnym do XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tym samym 1 czerwca 2022 będą reprezentować społeczność III LO w Suwałkach na posiedzeniu XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Opiekun młodzieży: Konrad Wiśniewski
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek: Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-w-wieku-12-18-lat--informacje-dla-szkol-i-placowek
Miło jest nam poinformować, że Projekt eTwinning "Wy(MYŚL)one wiadomości" realizowany przez uczniów klasy 3dP we współpracy z 9 szkołami w Polsce otrzymał Krajową Odznakę Jakości za wysoką jakość realizowanych zadań . Projekt dotyczył podniesienia świadomości korzystania ze źródeł internetowych oraz weryfikacji wiadomości. Koordynatorami projektu byli p. Marcin Hościłowicz i p. Konrad Wiśniewski. Serdecznie gratulujemy!

 

W dniu 12 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Walentynkowej. Do konkursu przystąpił każdy, kto zechciał zaśpiewać indywidualnie lub w zespole piosenkę o tematyce miłosnej w języku obcym lub polskim.Młodzież przygotowała dwie piosenki - jedną rezerwową. Publicznością konkursową mogły być tylko te klasy, których reprezentant brał udział w konkursie.

Klasa IIb przybliżyła nam życiorys św. Walentego, a następnie 13 uczestników ze szkoły zaprezentowało wyjątkowe piosenki o miłości w różnych językach. Publiczność miała okazję do wzruszeń, ale także do dobrej zabawy przy znanych wszystkim utworach. Jury stanęło przed ciężkim zadaniem, jednak ich serca podbił występ klasy IIIF z piosenką Seleny Gomez "Love You like a Love Song". Drugie miejsce zajęła grupa All blue z "Piosenką Księżycową", a trzecie Paulina Sobolewska z ,,Take My Breath Away'' Wszyscy w swoje występy włożyli całe swoje serca, a o to chodziło w walentynkowym konkursie. Dziękujemy bardzo fundatorom nagród restauracji "Rita" oraz "Cinema Lumiere" w Suwałkach.

 

Organizatorzy konkursu: Magdalena Makarewicz oraz Marcin Hościłowicz.

 

Print Download