Nasz projekt porusza ważną dla nas kwestię zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście i skierowany jest przede wszystkim do jego mieszkańców i ludzi związanych z terenami "zielonych płuc" Polski. Umieszczając filmik o tematyce problemu ze smogiem na portalu Youtube mamy nadzieję dotarcia do jak największej ilości osób, w tym wymaganej liczby 6000 odbiorców. Przeprowadziłyśmy ankietę badającą wiedzę uczniów naszej szkoły o smogu, prowadzimy także fanpage na Facebooku i planujemy napisać do lokalnych gazet i wydać serię plakatów w komunikacji miejskiej.

Naszych  beneficjentów będzie łączyć ich największy problem jakim jest coraz większe zanieczyszczenie powietrza. Mamy nadzieję, że połączy ich także dbałość o dobro własnego zdrowia i miasta. Z projektu skorzysta także radny miasta Suwałki Pan Wojciech Pająk oraz związani z nim wolontariusze, którzy wspólnie prowadzą działania zmierzające do poprawy warunków ekosystemu w naszym regionie. Problem smogu nasila się z każdym rokiem i niszczy "zielone płuca" Polski.

Poprzez nasz projekt postaramy się nagłośnić ten problem, ponieważ uważamy, iż lepiej zapobiegać, niż walczyć.

 

Skład zespołu projektowego (klasa IIE):

Natalia Popko(lider)

Ewelina Siłkowska

Wiktoria Wiśniewska

Julia Hruświcka